2014 Oregon State Ecampus graduates list

Congratulations, alums!

Oregon State University conferred diplomas to 508 Ecampus students* on June 14, 2014. All told, students graduated from 23 of OSU's degree programs online. The following alphabetized list of graduates includes students who completed or are expected to complete degree requirements between summer term 2013 and fall term 2014.

Oregon State Ecampus Class of 2014

Maria Acob-Nash, Ph.D. in Education (Community College Leadership)
Brady Adams, B.S. in Computer Science (post-baccalaureate)
Brittny Aleckson, B.S. in Human Development and Family Sciences
Christopher Alexander, B.S. in Computer Science (post-baccalaureate)
Janet Allahverdian, M.S./M.H.P. in Radiation Health Physics
Robin Allen, B.S. in Computer Science (post-baccalaureate)
Matthew Almeida, B.S. in Computer Science (post-baccalaureate)
Heba Alzarouni, B.A. in Anthropology
Stacey Amos Holden, B.A. in Liberal Studies
Annalysa Anderson, B.S. in Liberal Studies
Emily Anderson, B.S. in Sociology
Susanne Anderson, B.S. in Fisheries and Wildlife Sciences
Jeffrey Arbogast, B.S. in Natural Resources
Lillian Ashmore, B.S. in Computer Science (post-baccalaureate)
Lawrence Ashton III, B.S. in Fisheries and Wildlife Sciences
Kelly Bacehowski, Ed.M. in K-12 Education
Darren Baker, B.S. in Computer Science (post-baccalaureate)
Harrison Baker, M.S. in Science or Mathematics Education
Haley Barnes, B.S. in Human Development and Family Sciences
Heidi Barney, Ed.M. in K-12 Education
Alex Bartholemy, B.S. in Anthropology
Sharla Beall, B.A. in Liberal Studies
Rob Beamer, B.S. in Natural Resources
Gina Beer, B.S. in Fisheries and Wildlife Sciences
Sara Bender, M.S. in Counseling
Stephanie Bentham, B.S. in Anthropology
Jakob Berger, B.S. in Natural Resources
Sarah Biggs, B.S. in Human Development and Family Sciences
Callie Bissonnette, B.S. in Human Development and Family Sciences
Brandon Blake, B.S. in Natural Resources
Erica Bloch, B.S. in Liberal Studies
Jacek Blonski, B.S. in Computer Science (post-baccalaureate)
Michael Bloss, B.S. in Fisheries and Wildlife Sciences
Peter Boatright, B.S. in Political Science
Jerimiah Bonifer, B.S. in Fisheries and Wildlife Sciences
Latisha Boone, B.A. in Anthropology
Graham Boostrom, B.S. in Fisheries and Wildlife Sciences
Taylor Boren, B.S. in Computer Science (post-baccalaureate)
Shantell Boulware, B.S. in Human Development and Family Sciences
Rachel Bowman, B.S. in Economics
Beth Brandt, B.S. in Environmental Sciences
Dylan Brandt, B.S. in Political Science
Marcus Bratcher, B.S. in Environmental Sciences
Christopher Brewer, B.S. in Natural Resources
Jimmy Brewer, B.S. in Computer Science (post-baccalaureate)
Joshua Briggs, B.S. in Natural Resources
Chrystina Bright, B.S. in Human Development and Family Sciences
Laura Bromfield, B.S. in Agricultural Sciences
Rebecca Brooksher, B.S. in Agricultural Sciences
Gary Bruns, B.S. in Natural Resources
Precious Bryan, B.S. in Economics
Jasmine Bulick, B.S. in Anthropology
Michele Bullock, B.S. in Anthropology
Gabriel Burgi, Master of Natural Resources
Katie Burke, B.S. in Human Development and Family Sciences
Andrew Burkhart, B.S. in Environmental Sciences
Mark Burnap, B.S. in Natural Resources
Altamease Burns, B.S. in Women, Gender and Sexuality Studies
Daniel Burrows, B.S. in Computer Science (post-baccalaureate)
Jill Busby, B.S. in Liberal Studies
Reza Busheri, B.S. in Computer Science (post-baccalaureate)
Robert Camp, B.S. in Human Development and Family Sciences
Charity Canaday, B.S. in Human Development and Family Sciences
Mckynna Capson, B.S. in Human Development and Family Sciences
Alex Carpenter, B.S. in Computer Science (post-baccalaureate)
Abraham Cazares-Cervantes, M.S. in Counseling
Vanessa Cervantes, B.A. in Liberal Studies
Crystal Chan, B.S. in Computer Science (post-baccalaureate)
Robin Christianson, B.S. in Human Development and Family Sciences
Laura Clampitt, B.S. in Computer Science (post-baccalaureate)
Charles Clampitt III, B.S. in Computer Science (post-baccalaureate)
Kathryn Clark, B.S. in Liberal Studies
John Clayton V, B.S. in Computer Science (post-baccalaureate)
Brian Cleaver, B.S. in Agricultural Sciences
Nathaniel Cochran, B.S. in Computer Science (post-baccalaureate)
Joshua Coffman, B.S. in Liberal Studies
Adam Cohen, B.S. in Computer Science (post-baccalaureate)
Chelsea Cokenour, B.A. in Sociology
Laura Condon, M.S. in Science or Mathematics Education
Cecelia Conway, B.S. in Agricultural Sciences
Amy Cook, P.S.M. in Fisheries and Wildlife Administration
Justin Cook, Ed.M. in K-12 Education
Samantha Cook, B.S. in Human Development and Family Sciences
Mark Coppa, B.S. in Computer Science (post-baccalaureate)
Martin Costello, B.S. in Agricultural Sciences
Mary Cote, B.S. in Environmental Sciences
Danny Crabtree, B.S. in Natural Resources
Ryan Craffey, M.S./M.H.P. in Radiation Health Physics
Summer Crawford, B.S. in Human Development and Family Sciences
Stephanie Cronk, B.S. in Human Development and Family Sciences
Christina Cross, B.S. in Human Development and Family Sciences
Uriah Cross, M.S./M.H.P. in Radiation Health Physics
Richard Crumal, B.S. in Economics
Brandy Cumberland, B.S. in Human Development and Family Sciences
Luis Curbelo, B.S. in Agricultural Sciences
Christina Curry, B.S. in Human Development and Family Sciences
Dann Cutter, B.S. in Economics
Anna Dahl, B.S. in Horticulture
Kenneth David, Ed.M. in Adult Education
Benjamin Davis, B.S. in Liberal Studies
Heather Davis, B.S. in Economics
Andrea Diedrich, B.A. in Anthropology
Philip Dilse, B.S. in Computer Science (post-baccalaureate)
April Dominguez, M.S. in Counseling
Jacqueline Donatelli, B.S. in Economics
Isaiah Dosono, B.S. in Environmental Sciences
Hollie Doyle, B.S. in Environmental Sciences
Leah Drebin, B.S. in Liberal Studies
Lisa Dreesman, B.S. in Fisheries and Wildlife Sciences
Stephen Dunbar, B.S. in Computer Science (post-baccalaureate)
Natasha Dunne, B.S. in Anthropology
Justin Durow, B.S. in Economics
Jenelle Eager, Ed.M. in Adult Education
Lacie Eastlick, B.S. in Natural Resources
Khyle Eaton, B.S. in Computer Science (post-baccalaureate)
Cassie Ebner, B.S. in Human Development and Family Sciences
Yolonda Edwards, B.A. in Anthropology
Michael Efird, B.S. in Liberal Studies
Tatiana Efremova, B.S. in Human Development and Family Sciences
Teresa Einhaus, B.S. in Environmental Sciences
Eli Elder, B.S. in Computer Science (post-baccalaureate)
Kyle Elliott, B.S. in Sociology
Colleen Emery, B.S. in Natural Resources
Deanna Engelmann, Master of Natural Resources
Lindsay Ergenekan, B.S. in Computer Science (post-baccalaureate)
Don Erickson, B.S. in Computer Science (post-baccalaureate)
Jerome Evans, B.S. in Economics
Kayla Evans, M.S./M.H.P. in Radiation Health Physics
Elizabeth Evoniuk, B.S. in Human Development and Family Sciences
Francine Faria, B.S. in Natural Resources
Liesl Farnsworth, M.S. in Counseling
Marney Ferguson, B.S. in Human Development and Family Sciences
Connor Fisher, B.S. in Anthropology
Joshua Fisher, B.S. in Natural Resources
Kelsey Fleenor, B.S. in Human Development and Family Sciences
Noelia Flux, Ed.M. in K-12 Education
Kathleen Foster, M.S. in Science or Mathematics Education
Lindsay Fowler, B.S. in Agricultural Sciences
Nicki Fox, B.S. in Human Development and Family Sciences
Amber Fredrickson, M.S. in Science or Mathematics Education
Stacy Freitas, B.S. in Fisheries and Wildlife Sciences
Crystal Friedli, B.S. in Natural Resources
Thomas Fuhrman, B.S. in Environmental Sciences
Michael Fusco, B.S. in Environmental Sciences
Havana Gardner, B.A. in Anthropology
Desirae Garza, B.S. in Human Development and Family Sciences
Ryan George, B.S. in Anthropology
Yevgeniy Gerasimenko, Ed.M. in Adult Education
Amber Gilliam-Virgin, B.S. in Human Development and Family Sciences
Janice Gilliland, Ed.M. in K-12 Education
Dennis Glaze, B.S. in Human Development and Family Sciences
James Goolsby, B.A. in Anthropology
Megan Gordon, B.S. in Human Development and Family Sciences
Chelsey Gosnell, B.S. in Human Development and Family Sciences
Eva Greeff, B.S. in Liberal Studies
Colt Greer, M.H.P. in Radiation Health Physics
Page Gregory, B.S. in Human Development and Family Sciences
Aimee Gremaux, B.S. in Liberal Studies
Nancy Grosso, B.S. in Fisheries and Wildlife Sciences
Theresa Gubser, B.S. in Natural Resources
Kevin Gunderson, B.S. in Sociology
David Hagan, B.S. in Computer Science (post-baccalaureate)
Melita Hallock, B.S. in Human Development and Family Sciences
Masoud Hamidy, B.S. in Environmental Sciences
Amber Hankins, B.S. in Fisheries and Wildlife Sciences
Kimberly Hanson, B.S. in Human Development and Family Sciences
Kenyatta Harper, B.A. in Liberal Studies
Marianne Harrison, B.A. in Anthropology
Francesca Hawatmeh, B.A. in Women, Gender and Sexuality Studies
Christine Hayes, B.S. in Computer Science (post-baccalaureate)
Rebecca Hecker, B.S. in Human Development and Family Sciences
Benjamin Hedlund, B.S. in Fisheries and Wildlife Sciences
Sydney Hegland, B.A. in Anthropology
Stacey Helm, B.A. in Liberal Studies
Christina Henderson, B.S. in Human Development and Family Sciences
Joshua Henesy, B.S. in Natural Resources
Jack Henley, B.S. in Economics
Michelle Hensman, B.S. in Human Development and Family Sciences
Brian Henson, B.S. in Agricultural Sciences
Felix Hernandez III, B.S. in Natural Resources
Michelle Heywood, B.S. in Fisheries and Wildlife Sciences
Amanda Hicks, Master of Natural Resources
Aubrey Higgins, B.A. in Economics
Caryn Higgins, B.A. in Anthropology
Joshua Hilbert, B.S. in Sociology
Patrick Hiller, B.S. in Environmental Sciences
Billy Hilton, B.S. in Computer Science (post-baccalaureate)
Dana Hisey, B.S. in Economics
Stephen Hoff, B.S. in Environmental Sciences
Ashley Holt, B.S. in Human Development and Family Sciences
Eric Hook, B.S. in Computer Science (post-baccalaureate)
Jeremy Howland, B.S. in Liberal Studies
Makency Hudson, B.S. in Human Development and Family Sciences
Steven Hulst, B.S. in Liberal Studies
Shalena Hunnicutt, B.A. in Anthropology
Alisha Hussey, B.A. in Political Science
Monica Ionis, Ed.M. in K-12 Education
Jillian Jablonski, B.S. in Environmental Sciences
Fran James, B.S. in Environmental Economics and Policy
John James, B.S. in Computer Science (post-baccalaureate)
Kimberly Janci, B.S. in Environmental Sciences
Jeffrey Jennelle, M.H.P. in Radiation Health Physics
Heath Johnson, B.S. in Sociology
Heidi Johnson, B.S. in Environmental Sciences
Nils Johnson, B.S. in Agricultural Sciences
Abigail Joiner, B.S. in Human Development and Family Sciences
Christopher Jones, B.S. in Political Science
Graham Jones, M.H.P. in Radiation Health Physics
Jeffrey Jones, Master of Natural Resources
Jonathan Jones, B.S. in Computer Science (post-baccalaureate)
Amy Jordan, B.A. in Liberal Studies
Melissa Jorgensen, B.S. in Sociology
Nicole Kalk, B.S. in Political Science
Clayton Kampf, Master of Natural Resources
Kelly Kane, B.S. in Natural Resources
Connie Karr, B.S. in Agricultural Sciences
Kari Karr, B.S. in Liberal Studies
Rebecca Kauss, B.S. in Liberal Studies
Jerri Kelly, B.S. in Natural Resources
Jessica Kennedy, B.A. in Economics
Tracy Kennedy, B.S. in Fisheries and Wildlife Sciences
Jamie Kenney, B.A. in Anthropology
Amber Kenyon, B.S. in Environmental Sciences
Ian Kerns, B.S. in Economics
April Kessler, B.A. in Liberal Studies
Jodie Kester, Ed.M. in K-12 Education
Robert King, B.S. in Economics
MacKenzie Kitchell, B.S. in Agricultural Sciences
Tyson Klein, B.S. in Natural Resources
Melinda Knapp, Ph.D. in Education (Community College Leadership)
Evan Knight, B.S. in Computer Science (post-baccalaureate)
Harold Knudsen, B.S. in Economics
Zachary Knudson, B.S. in Computer Science (post-baccalaureate)
Stephen Koenig, B.S. in Environmental Sciences
Holly Kovach, B.S. in Natural Resources
Nicole Koval, Ed.M. in Adult Education
Mark Krohn, M.S./M.H.P. in Radiation Health Physics
Amy Kronson, B.S. in Environmental Sciences
Erin Kuwano, B.S. in Natural Resources
Ashlee La Coppola, B.S. in Human Development and Family Sciences
Wendy La Rue, B.A. in Sociology
Diane Ladd, B.S. in Agricultural Sciences
Melanie LaGory, Ed.M. in K-12 Education
Marie Landis, Master of Natural Resources
Evelyn Lee, B.S. in Human Development and Family Sciences
Angela Leek, M.H.P. in Radiation Health Physics
Jessica Lemer, B.S. in Human Development and Family Sciences
Curtis Lending, B.S. in Computer Science (post-baccalaureate)
Jamie Lentz, Ed.M. in K-12 Education
Shannan Lerch, B.S. in Natural Resources
Brian Liebert, B.S. in Fisheries and Wildlife Sciences
Jong Geon Lim, Ph.D. in Education (Community College Leadership)
Ashley Lindsay, B.S. in Agricultural Sciences
Joshua Linn, B.A. in Economics
Sarah Litevich, B.S. in Fisheries and Wildlife Sciences
Joel Llamas, Master of Natural Resources
Elizabeth Lockwood, B.S. in Agricultural Sciences
Cheri Long, B.S. in Human Development and Family Sciences
Rita Loop, Ed.M. in Adult Education
Cassandra Lopez, B.A. in Anthropology
Christa Lord, B.S. in Human Development and Family Sciences
Nathan Lou, B.S. in Natural Resources
Lori Love, B.S. in Natural Resources
Dominique Lucia, B.S. in Human Development and Family Sciences
Raniya Lueth, B.S. in Human Development and Family Sciences
Samantha Luhn, B.S. in Fisheries and Wildlife Sciences
Jaylene Lynch, B.S. in Liberal Studies
Jessica Mac Hutta, B.S. in Human Development and Family Sciences
Matthew Mackay, B.S. in Agricultural Sciences
Mikael Magnuson, B.S. in Computer Science (post-baccalaureate)
Seamus Mahoney, B.S. in Computer Science (post-baccalaureate)
Jennifer Makens, B.S. in Agricultural Sciences
John Malone, B.S. in Computer Science (post-baccalaureate)
Jason Malutich, B.S. in Computer Science (post-baccalaureate)
Leanne Mann, B.S. in Fisheries and Wildlife Sciences
Daniel Mansfield, B.S. in Agricultural Sciences
Natasha Mapes, B.S. in Human Development and Family Sciences
Adrienne Marble, B.S. in Natural Resources
Bradley Marlow, B.S. in Natural Resources
Kyle Marshall, B.S. in Computer Science (post-baccalaureate)
Samuel Marshall, B.S. in Agricultural Sciences
Ashley Martin, B.S. in Anthropology
Elizabeth Martin, B.S. in Human Development and Family Sciences
Robert Martin, B.S. in Natural Resources
Maria Martino, B.A. in Economics
Kristoff Maxey, B.A. in Political Science
Darcy McCullough, B.S. in Political Science
Erika McCullough, Ed.M. in K-12 Education
Sean Mc Lain, B.S. in Economics
Patrick Mc Laughlin, B.S. in Liberal Studies
Laura Mc Manaway, B.S. in Liberal Studies
Janet McDaniel, B.S. in Sociology
Matthew McGwire, B.S. in Computer Science (post-baccalaureate)
Robin Mcvay, B.A. in Liberal Studies
Kaitlyn Meadows, B.S. in Computer Science (post-baccalaureate)
Benjamin Medley, B.S. in Fisheries and Wildlife Sciences
Emily Meeker, B.S. in Computer Science (post-baccalaureate)
Lauren Meissner, B.S. in Fisheries and Wildlife Sciences
Jeffrey Merrill, B.S. in Natural Resources
Colin Meston, Master of Natural Resources
Emily Mewbourn, B.A. in Liberal Studies
Michael Mihalik, M.S. in Science or Mathematics Education
Brenda Milford, B.S. in Human Development and Family Sciences
Amanda Miller, B.S. in Environmental Sciences
Kaitlyn Miller, B.S. in Human Development and Family Sciences
Treicia Molina, B.S. in Environmental Sciences
Claudia Montes, B.S. in Human Development and Family Sciences
Cory Moore, B.S. in Liberal Studies
Elisabeth Moore, B.S. in Fisheries and Wildlife Sciences
Shalese Mosley, B.S. in Liberal Studies
Randi Mueck, B.A. in Liberal Studies
Mitchell Mumma, B.S. in Fisheries and Wildlife Sciences
Michele Murray-Kuiava, B.S. in Human Development and Family Sciences
Sarah Myers, B.S. in Human Development and Family Sciences
Emily Naylor, B.S. in Sociology
Tanya Nelson Chapin, B.A. in Liberal Studies
Karin Nembach, B.S. in Natural Resources
Gina Newkirk, B.A. in Liberal Studies
Sarah Nichols, B.A. in Anthropology
Kevin Nider, B.S. in Computer Science (post-baccalaureate)
Sean Nolan, B.S. in Environmental Sciences
Sierra Ochs, B.S. in Psychology
Alex Oo, B.S. in Computer Science (post-baccalaureate)
Jennifer Oppenlander, Ed.M. in Adult Education
Shann Ormsbee, B.S. in Human Development and Family Sciences
Jane Ostrander, Ph.D. in Education (Community College Leadership)
Jamie Owens, B.S. in Liberal Studies
Samuel Padilla, B.S. in Environmental Economics and Policy
Valerie Palmer, B.S. in Human Development and Family Sciences
Taylor Parkison, B.S. in Human Development and Family Sciences
David Parsons Jr, B.A. in Economics
Brandell Patterson, B.S. in Natural Resources
Jennifer Patzner, B.S. in Psychology
Lafe Paulson, B.S. in Environmental Sciences
Rachel Payne, B.A. in Anthropology
David Paynter, B.S. in Fisheries and Wildlife Sciences
Anne Pendygraft, M.S. in Counseling
Dawn Pepper, B.S. in Environmental Sciences
Sabrina Perez, B.S. in Natural Resources
Veronica Perez, B.A. in Anthropology
Patricia Perry, B.S. in Liberal Studies
Jonathan Pettinger, B.S. in Computer Science (post-baccalaureate)
Bronwyn Pettit, B.S. in Fisheries and Wildlife Sciences
Daniel Pflieger, B.S. in Computer Science (post-baccalaureate)
Jeremy Phillips, B.S. in Liberal Studies
Nicolas Pickell, B.S. in Human Development and Family Sciences
Molly Pitts, Master of Natural Resources
Jessica Poitra, B.S. in Human Development and Family Sciences
Brenda Polendey, B.S. in Human Development and Family Sciences
Tauri Pollock, B.S. in Sociology
Zachary Ponder, B.S. in Fisheries and Wildlife Sciences
Amanda Potts, B.S. in Human Development and Family Sciences
Melissa Powell, B.S. in Human Development and Family Sciences and B.S. in Political Science
Janet Putnam, B.S. in Computer Science (post-baccalaureate)
Michael Quick, B.S. in Agricultural Sciences
Christina Quintero, B.S. in Human Development and Family Sciences
Andres Quiring, B.S. in Sociology
Whitney Randall, Ed.M. in K-12 Education
Amanda Rappe, Ed.M. in K-12 Education
Glen Rawles, B.S. in Human Development and Family Sciences
Carol Ray, B.S. in Natural Resources
Dylan Regan, B.S. in Environmental Sciences
Jeremy Reichl, B.S. in Natural Resources
Sharon Reid, B.S. in Environmental Sciences
Colette Remy, M.S. in Science or Mathematics Education
Jared Renning, B.S. in Economics
David Reyes, B.S. in Computer Science (post-baccalaureate)
Jan Reyes, B.S. in Natural Resources
Logan Rhodehamel, B.S. in Economics
Asia Richardson, B.S. in Human Development and Family Sciences
Kelly Ridout, B.S. in Sociology
Ashley Rish, B.S. in Human Development and Family Sciences
Andrew Rivers, B.S. in Fisheries and Wildlife Sciences
Brittany Rivers, B.S. in Liberal Studies
Bryan Robinson, B.S. in Computer Science (post-baccalaureate)
Fredy Rodriguez, B.S. in Economics
Susan Roebber, Ph.D. in Education (Community College Leadership)
Rebecca Roehm, Ed.M. in Adult Education
Skye Roemer, B.S. in Psychology
Heather Rogers, B.A. in Liberal Studies
Cynthia Romero, B.S. in Horticulture
Liana Ruiz, B.S. in Human Development and Family Sciences
Bryan Russell, B.S. in Fisheries and Wildlife Sciences
Sarah Russell, B.S. in Environmental Sciences
Rebecca Sagalyn, B.S. in Computer Science (post-baccalaureate)
Cristopher Salazar, B.S. in Fisheries and Wildlife Sciences
Brett Saleeba, B.S. in Economics
Kathryn Salmela, B.S. in Human Development and Family Sciences
Linda Sanderford, B.S. in Agricultural Sciences
Kourtnie Sanders, B.S. in Liberal Studies
Molly Saranpaa, B.S. in Natural Resources
Adam Sattergren, B.S. in Human Development and Family Sciences
Shaunia Scales, Ed.M. in Adult Education
Holly Schaures, B.S. in Human Development and Family Sciences
Tyson Schoepflin, B.S. in Natural Resources
Matthew Schreiber, B.S. in Computer Science (post-baccalaureate)
Karl Schulz, B.S. in Economics
Elizabeth Schwartz, B.S. in Agricultural Sciences
Christine Seidel, M.S. in Science or Mathematics Education
Byron Shackelford, B.S. in Fisheries and Wildlife Sciences
Ashley Shaw, B.S. in Environmental Sciences
Randi Shaw, B.S. in Environmental Sciences
Kirsten Shelton, B.S. in Liberal Studies
Yuhong Sheng, M.S./M.H.P. in Radiation Health Physics
Ashley Shepherd, B.S. in Human Development and Family Sciences
Krista Shewbert, B.S. in Anthropology
Rachael Shire, B.S. in Human Development and Family Sciences
Shawn Shirley, B.S. in Natural Resources
Annette Shoemaker, M.S. in Mathematics Education (K-12)
Elizabeth Showers, B.A. in Sociology
Jeremy Sias, B.S. in Computer Science (post-baccalaureate)
Melissa Silva, Ed. M. in K-12 Education
Yuko Sin, B.S. in Computer Science (post-baccalaureate)
Deborah Sipe, Ph.D. in Education: Community College Leadership
Christopher Siple, B.S. in Computer Science (post-baccalaureate)
Preston Skaggs, B.S. in Computer Science (post-baccalaureate)
Susan Skribner, Ed.M. in K-12 Education
Nicole Small, B.S. in Psychology
Lynetta Smith, B.A. in Liberal Studies
Lynne Smith, M.S. in Counseling
Melanie Smith, B.S. in Fisheries and Wildlife Sciences
Patty Smith, B.S. in Human Development and Family Sciences
Daniel Smith Jr, B.S. in Computer Science (post-baccalaureate)
Megan Solus, B.S. in Fisheries and Wildlife Sciences
Brian Spears, B.S. in Fisheries and Wildlife Sciences
John Speece, Master of Natural Resources
Tress Spencer, B.S. in Sociology
Jennifer Spiker, B.S. in Fisheries and Wildlife Sciences
Michelle Standley, B.S. in Agricultural Sciences
Peter Stanton, B.A. in Economics
Steven Stark, B.S. in Computer Science (post-baccalaureate)
Michelle Stauffer, B.S. in Human Development and Family Sciences
Molly Steele, B.S. in Human Development and Family Sciences
Susan Steele, B.S. in Environmental Sciences
Crystal Stevens, B.A. in Anthropology
Franklin Stieringer, B.S. in Environmental Sciences
Hannah Stocker, B.S. in Horticulture
Megan Stump, B.S. in Natural Resources
Robin Sylvester, B.S. in Computer Science (post-baccalaureate)
Matthew Tanner, B.S. in Computer Science (post-baccalaureate)
Travis Tarr, B.S. in Computer Science (post-baccalaureate)
Christopher Tate, M.H.P. in Radiation Health Physics
Dawn Taylor, Ed.M. in Adult Education
Holly Taylor, Master of Natural Resources
Kayla Taylor, B.S. in Agricultural Sciences
Bobbi Teasley, B.S. in Human Development and Family Sciences
Tomas Tellez, B.S. in Human Development and Family Sciences
Angela Terpin Daniels, B.S. in Agricultural Sciences
Valory Thatcher, Ph.D. in Education (Community College Leadership)
Andrea Thompson, B.S. in Horticulture
Anthony Thompson, Ed.M. in K-12 Education
David Thompson, B.S. in Political Science
Gloria Thompson, Master of Natural Resources
Thomas Thornton, B.S. in Horticulture
Ian Throckmorton, B.S. in Fisheries and Wildlife Sciences
Laurie Tipton, B.S. in Natural Resources
David Tisl, B.S. in Environmental Economics and Policy
Marshall Todt, B.S. in Computer Science (post-baccalaureate)
Alexandria Torrescano, B.S. in Human Development and Family Sciences
Bridgette Torres-Mora, B.S. in Human Development and Family Sciences
Richard Treinen, M.H.P. in Radiation Health Physics
Bobbie Trotter, B.S. in Natural Resources
David Trujillo, B.A. in Liberal Studies
Paul Tyrell, B.S. in Computer Science (post-baccalaureate)
Jonathon Unger, B.S. in Economics
Leah Valentine, B.A. in Liberal Studies
Arthur Vasek, B.S. in Computer Science (post-baccalaureate)
Veronica Vela, Ed.M. in K-12 Education
Jason Vognetz, M.H.P. in Radiation Health Physics
Kelly Wadel, B.S. in Fisheries and Wildlife Sciences
April Waggoner, M.S. in Counseling
Clint Wagner, B.A. in Economics
Shanea Wallace, B.S. in Human Development and Family Sciences
Colleen Waller, B.S. in Liberal Studies
Robert Walters, B.S. in Natural Resources
Lisa Warwick, B.S. in Psychology
Leah Washington, B.S. in Anthropology
Julie Weaver, B.S. in Natural Resources
Joni Webster, B.S. in Natural Resources
Steven Weeks, B.S. in Anthropology
Marcus Wharry, B.S. in Natural Resources
Justin White, B.S. in Natural Resources
Whitney Whiting, B.S. in Human Development and Family Sciences
Scott Wickham, B.S. in Natural Resources
Melissa Wieland, B.S. in Human Development and Family Sciences
Andrea Wilkey, B.S. in Fisheries and Wildlife Sciences
Catherine Williams, B.S. in Political Science
Daryl Williams, B.S. in Horticulture
Kyle Williams, B.S. in Natural Resources
Michael Williams, B.S. in Agricultural Sciences
Sara Wilson, Master of Natural Resources
Thaddeus Wind, B.S. in Anthropology
Josephine Winter, M.S. in Mathematics Education (K-12)
Deborah Wood, B.S. in Agricultural Sciences and B.S. in Natural Resources
David Woods, M.H.P. in Radiation Health Physics
Christi Wright, B.S. in Fisheries and Wildlife Sciences
Michael Wyatt, B.S. in Computer Science (post-baccalaureate)
Joshua Yanni, B.S. in Natural Resources
Karen Young, Ed.M. in K-12 Education
Christopher Zinszer, B.S. in Natural Resources

Return to the graduation 2014 main page.

* – Twenty-four students from the above list deferred their graduation year from 2014 to 2015.

Login