2015 Oregon State Ecampus graduates list

Congratulations, alums!

Oregon State University conferred diplomas to 590 Ecampus students on June 13, 2015. All told, students graduated from 27 of Oregon State's online degree programs.

The following alphabetized list of graduates includes students who completed degree requirements between summer term 2014 and spring term 2015. (The list is accurate as of June 13, 2015.)

Oregon State Ecampus class of 2015

Giavanna Accurso, B.S. in Horticulture
Brady Adams, B.S. in Computer Science (post-baccalaureate)
Joshua Adams, B.S. in Computer Science (post-baccalaureate)
Brittny Aleckson, B.S. in Human Development and Family Sciences
Laura Alfini, M.S. in Mathematics Education (School-based)
Timothy Allen, B.S. in Computer Science (post-baccalaureate)
Robert Allman, M.S. in Radiation Health Physics
Annalysa Anderson, B.S. in Liberal Studies
Emily Anderson, B.S. in Sociology
Heather Anderson, M.S. in Mathematics Education (School-based)
Jennifer Anderson, B.S. in Computer Science (post-baccalaureate)
Kristi Anderson, B.S. in Anthropology
Lauren Aquilino, B.S. in Human Development and Family Sciences
Jeffrey Arbogast, B.S. in Natural Resources
Amy Ashby, B.S. in Agricultural Sciences
Meagan Atkinson, Master of Natural Resources
Ronnier Aviles, B.S. in Computer Science (post-baccalaureate)
Aryan Aziz, B.S. in Computer Science (post-baccalaureate)
Arnold Baghomian, B.S. in Computer Science (post-baccalaureate)
Crystal Baker, B.S. in Natural Resources
Joshua Baker, Ph.D. in Community College Leadership
Kyle Bakken, B.S. in Computer Science (post-baccalaureate)
Kara Baldwin, M.S. in Science Education (School-based)
Joshua Bancroft, Ed.M. in Adult Education
Megan Barber, Ed.M. in K-12 Education
Lisa Barnard, B.S. in Human Development and Family Sciences
Daniel Bassitt, B.S. in Computer Science (post-baccalaureate)
Tatyana Batazhan, Ph.D. in Community College Leadership
Jordan Baumgartner, B.S. in Agricultural Sciences
Briana Bayer, B.S. in Environmental Sciences
Sharla Beall, B.A. in Liberal Studies
Reagan Beatty, B.S. in Human Development and Family Sciences
Paula Beebe, B.S. in Anthropology
Gina Beer, B.S. in Fisheries and Wildlife Sciences
Kathleen Beltramini, B.S. in Computer Science (post-baccalaureate)
Helga Bennett, B.S. in Liberal Studies
Tiffany Bennett, B.S. in Environmental Economics and Policy
Stephanie Bentham, B.S. in Anthropology
Lynsey Bibbens, B.S. in Human Development and Family Sciences
Raleigh Bigby, B.A. in Liberal Studies
Brandon Blake, B.S. in Natural Resources
James Blake, B.S. in Economics
Joshua Blough, B.S. in Agricultural Sciences
Jerimiah Bonifer, B.S. in Fisheries and Wildlife Sciences
Julie Bovett, B.S. in Fisheries and Wildlife Sciences
William Bowen, B.S. in Computer Science (post-baccalaureate)
Michael Boyd, B.S. in Anthropology
Courtney Boyles, B.A. in Sociology
Steven Brace Jr, Ed.M. in Adult Education
Marcus Bratcher, B.S. in Environmental Sciences
Lisa Braun, B.S. in Sociology
Casey Bremmerman, B.S. in Human Development and Family Sciences
Christopher Brewer, B.S. in Natural Resources
Michael Brewster, B.S. in Computer Science (post-baccalaureate)
Stuart Broadway, B.S. in Environmental Sciences
Laura Bromfield, B.S. in Agricultural Sciences
Robert Brooks, B.S. in Computer Science (post-baccalaureate)
Rebecca Brooksher, B.S. in Agricultural Sciences
Nathaniel Brophy, B.S. in Environmental Sciences
Christopher Brown, B.S. in Environmental Sciences
Deanna Brown, B.A. in Anthropology
Ralph Brown, B.S. in Computer Science (post-baccalaureate)
Gary Bruns, B.S. in Natural Resources
James Bui, MBA in Executive Leadership
Michele Bullock, B.S. in Anthropology
Katie Burke, B.S. in Human Development and Family Sciences
Andrew Burkhart, B.S. in Environmental Sciences
Susan Burkley, B.S. in Environmental Sciences
Bryon Burleigh, B.S. in Computer Science (post-baccalaureate)
Mark Burnap, B.S. in Natural Resources
Altamease Burns, B.S. in Women, Gender, and Sexuality Studies
Jennifer Burns, B.S. in Computer Science (post-baccalaureate)
Reza Busheri, B.S. in Computer Science (post-baccalaureate)
Sarah Calvo, B.S. in Human Development and Family Sciences
Michael Camilleri, B.S. in Computer Science (post-baccalaureate)
Diane Campbell, M.S. in Mathematics Education (School-based)
Adam Cankaya, B.S. in Computer Science (post-baccalaureate)
Samuel Cantrell, B.S. in Computer Science (post-baccalaureate)
Joni Carlson, B.S. in Computer Science (post-baccalaureate)
Steven Carlson, B.S. in Economics
Brittany Carr, Ed.M. in K-12 Education
Jeff Carrara, B.S. in Economics
Stacey Carrillo, Ph.D. in Counseling
Tonya Cash, B.S. in Human Development and Family Sciences
Alex Chambers, B.S. in Environmental Sciences
Nadja Chorba Wiese, B.S. in Anthropology
Luke Christakis, B.S. in Computer Science (post-baccalaureate)
Rittie Chuaprasert, B.S. in Computer Science (post-baccalaureate)
Krystal Clampitt, B.S. in Sociology
Adry Clark, Ph.D. in Counseling
Anthony Clark, B.S. in Computer Science (post-baccalaureate)
John Clayton V, B.S. in Computer Science (post-baccalaureate)
Paul Cohen, B.S. in Computer Science (post-baccalaureate)
Chelsea Cokenour, B.A. in Sociology
Chyna Colorado, B.S. in Natural Resources
Cecelia Conway, B.S. in Agricultural Sciences
Julie Cook, M.S. in Mathematics Education (School-based)
Elexia Cooper-Anderson, B.S. in Natural Resources
Shiloh Copenhaver, B.S. in Natural Resources
Wayne Cordrey, B.S. in Computer Science (post-baccalaureate)
Melinda Coslor, Ph.D. in Community College Leadership
Mary Cote, B.S. in Environmental Sciences
Ainsley Cotter, M.S. in Science Education (School-based)
Michael Cotter, PSM in Fisheries and Wildlife Administration
Thomas Cox, B.S. in Computer Science (post-baccalaureate)
Danny Crabtree, B.S. in Natural Resources
Natasha Crea, B.S. in Sociology
David Crisman, B.S. in Computer Science (post-baccalaureate)
Stephanie Cronk, B.S. in Human Development and Family Sciences
Christina Cross, B.S. in Human Development and Family Sciences
Riley Crucchiola, B.S. in Agricultural Sciences
Samantha Cryer, B.A. in Anthropology
Luis Curbelo, B.S. in Agricultural Sciences
Christina Curry, B.S. in Human Development and Family Sciences
Elizabeth Davenport, B.A. in Anthropology
Brian Davidson, B.S. in Computer Science (post-baccalaureate)
Coco Davis, B.S. in Anthropology
Luca De Stefanis, Master of Natural Resources
Mayela Delatorre, B.S. in Computer Science (post-baccalaureate)
Cassandra Dickson, B.S. in Psychology
Tiffany Diec, B.S. in Psychology
Andrea Diedrich, B.A. in Anthropology
Philip Dilse, B.S. in Computer Science (post-baccalaureate)
Pavin Disatapundhu, B.S. in Computer Science (post-baccalaureate)
Jessica Dodson, B.S. in Human Development and Family Sciences
Justine Doherty, B.S. in Fisheries and Wildlife Sciences
Andres Dominguez, B.S. in Computer Science (post-baccalaureate)
Jacqueline Donatelli, B.S. in Economics
Russell Doughty, Master of Natural Resources
Kathryn Dubrutz, B.S. in Environmental Sciences
Heather Duering, B.S. in Human Development and Family Sciences
Andrew Dummer, B.S. in Computer Science (post-baccalaureate)
Angela Durant, B.S. in Anthropology
Tai Dustan, B.S. in Human Development and Family Sciences
Christopher Dwight, B.S. in Computer Science (post-baccalaureate)
Jason Eakins, B.S. in Fisheries and Wildlife Sciences
David Edmondson, M.S. in Radiation Health Physics
Michael Efird, B.S. in Liberal Studies
Lindsey Ellerbroek, B.A. in Liberal Studies
Kyle Elliott, B.S. in Sociology
Paul Ely, B.S. in Computer Science (post-baccalaureate)
Mary English, B.S. in Sociology
Brenda Eppenstiner, B.S. in Environmental Economics and Policy
Lindsay Ergenekan, B.S. in Computer Science (post-baccalaureate)
Sean Ernes, B.S. in Economics
Chelsea Evans, B.S. in Computer Science (post-baccalaureate)
Chelsey Evans, Ed.M. in K-12 Education
Jerome Evans, B.S. in Economics
Kristin Evans, M.S. in Science Education (School-based)
Ryan Farber, B.S. in Computer Science (post-baccalaureate)
Jennifer Farmer, B.S. in Environmental Sciences
Ryan Faw, B.S. in Environmental Sciences
Justin Fecteau, B.A. in German
Latham Fell, B.S. in Computer Science (post-baccalaureate)
Scott Finch, MHP in Radiation Health Physics
Kate Fitzgerald, B.S. in Natural Resources
Ray Foote, B.S. in Computer Science (post-baccalaureate)
Ryan Ford, B.S. in Computer Science (post-baccalaureate)
Timothy Foster, B.S. in Computer Science (post-baccalaureate)
Kathryn Franklin, Ph.D. in Counseling
Jeff Freeman, B.S. in Natural Resources
Stacy Freitas, B.S. in Fisheries and Wildlife Sciences
Ashley Freschi, B.S. in Human Development and Family Sciences
Kimberly Friedberg, B.S. in Fisheries and Wildlife Sciences
Crystal Friedli, B.S. in Natural Resources
Peter Friedrichsen, B.S. in Computer Science (post-baccalaureate)
Thomas Fuhrman, B.S. in Environmental Sciences
Michael Fusco, B.S. in Environmental Sciences
Kellie Garcia, B.S. in Human Development and Family Sciences
Cassandra Gardner, B.S. in Psychology
Havana Gardner, B.A. in Anthropology
Ryan Gates, M.S. in Science Education (School-based)
Tyler Gates, B.S. in Sociology
Ryan George, B.S. in Anthropology
Adam Gibson, B.S. in Environmental Sciences
Laura Gilliam, B.S. in Fisheries and Wildlife Sciences
Chad Glaser, B.S. in Computer Science (post-baccalaureate)
Andrew Goetz, B.S. in Computer Science (post-baccalaureate)
Gregory Goodrich, B.A. in Anthropology
Megan Gordon, B.S. in Human Development and Family Sciences
Jeremy Graham, B.S. in Economics
Tara Gray, Ph.D. in Counseling
Megan Grimes, B.S. in Psychology
Christopher Grissom, B.S. in Sustainability
Brian Groelinger, B.S. in Computer Science (post-baccalaureate)
Angela Gross, B.S. in Human Development and Family Sciences
Corey Gruba, B.S. in Natural Resources
Kristin Guy, B.S. in Natural Resources
Sean Haag, B.S. in Fisheries and Wildlife Sciences
Kelly Hagen, B.A. in Anthropology
Catherine Hall, B.S. in Human Development and Family Sciences
Christopher Hamilton, Ph.D. in Community College Leadership
Justin Hammar, B.S. in Computer Science (post-baccalaureate)
Stephen Hampton, B.S. in Fisheries and Wildlife Sciences
Suzanna Handley, B.S. in Human Development and Family Sciences
Caleb Hanneman, B.S. in Natural Resources
Thomas Hansen, M.S. in Radiation Health Physics
Michele Hare, B.S. in Natural Resources
Kenyatta Harper, B.A. in Liberal Studies
John Harris, B.S. in Anthropology
Faimous Harrison, Ph.D. in Community College Leadership
Jennifer Hart, B.S. in Natural Resources
Matthew Hastings, B.S. in Agricultural Sciences
John Hayworth, Ed.M. in Adult Education
Barbara Hazlett, B.S. in Computer Science (post-baccalaureate)
John Heckel IV, B.S. in Fisheries and Wildlife Sciences
Dianna Heimstadt, B.A. in Liberal Studies
Joseph Helgeson, B.S. in Computer Science (post-baccalaureate)
Stacey Helm, B.A. in Liberal Studies
Warren Helms, M.S. in Radiation Health Physics
Brandy Hemsley, B.S. in Economics
Jack Henley, B.S. in Economics
Brian Henson, B.S. in Agricultural Sciences
Andrew Hertel, B.S. in Computer Science (post-baccalaureate)
Anthony Hess, B.S. in Computer Science (post-baccalaureate)
Michelle Heywood, B.S. in Fisheries and Wildlife Sciences
Joshua Hilbert, B.S. in Sociology
Lynne Hindman, Ph.D. in Community College Leadership
Dana Hisey, B.S. in Economics
Benjamin Hobbs, B.S. in Computer Science (post-baccalaureate)
Stephen Hoff, B.S. in Environmental Sciences
Theresa Holcomb, B.S. in Agricultural Sciences
Mollie Holmes, B.S. in Computer Science (post-baccalaureate)
Lena Hosking, M.S. in Science Education (Free-choice Learning)
Amber Howe, B.S. in Liberal Studies
Alyssa Howell, M.S. in Mathematics Education (School-based)
Makency Hudson, B.S. in Human Development and Family Sciences
Jennifer Hughes, B.S. in Political Science
Freelin Hummel, B.S. in Computer Science (post-baccalaureate)
Shalena Hunnicutt, B.A. in Anthropology
Jack Hunsinger, B.S. in Computer Science (post-baccalaureate)
Marisa Iannaccone, B.S. in Human Development and Family Sciences
Brenda Ivelisse, Ph.D. in Community College Leadership
Tricia Izuno, B.S. in Computer Science (post-baccalaureate)
Adam Jacobs, B.S. in Natural Resources
Bernadette James, B.S. in Human Development and Family Sciences
Fran James, B.S. in Environmental Economics and Policy
Norma Jauregui, B.S. in Economics
Brittany Jenkins, B.S. in Human Development and Family Sciences
Seth Jenkins, B.S. in Computer Science (post-baccalaureate)
Holli Johnson, Ed.M. in Adult Education
Kortni Johnson, Ed.M. in K-12 Education
Melissa Johnson-Ravare, B.S. in Fisheries and Wildlife Sciences
Abigail Joiner, B.S. in Human Development and Family Sciences
Katrina Jones, M.S. in Science Education (School-based)
Lori Jones, B.S. in Agricultural Sciences
Amy Jordan, B.A. in Liberal Studies
Vindhya Joseph, M.S. in Science Education (School-based)
Nicole Kalk, B.S. in Political Science
Bryson Kampstra, B.S. in Economics
Kelly Kane, B.S. in Natural Resources
Kabir Kang, B.S. in Computer Science (post-baccalaureate)
Haley Kannard, B.S. in Sociology
Rebecca Kauss, B.S. in Liberal Studies
Alexia Kaye-Waggle, Ed.M. in K-12 Education
Ian Keene-Orwick, B.S. in Natural Resources
Sara Kelley, MBA in Executive Leadership
Shaun Kelley, MHP in Radiation Health Physics
Elaine Kelsey, B.S. in Computer Science (post-baccalaureate)
Jessica Kennedy, B.A. in Economics
Megan Kennedy, B.S. in Computer Science (post-baccalaureate)
Tracy Kennedy, B.S. in Fisheries and Wildlife Sciences
Amber Kenyon, B.S. in Environmental Sciences
Ian Kerns, B.S. in Economics
Robert Kety, B.S. in Computer Science (post-baccalaureate)
Kyle Killen, B.S. in Economics
Kathi King Horne, B.S. in Liberal Studies
Megan Kirkpatrick, B.S. in Natural Resources
MacKenzie Kitchell, B.S. in Agricultural Sciences
Matthew Kitchen, Master of Natural Resources
Christine Kliesrath, B.S. in Environmental Sciences
Kyle Klingman, B.S. in Economics
Rebecca Kluth, B.S. in Computer Science (post-baccalaureate)
Krishna Kodali, B.S. in Computer Science (post-baccalaureate)
Mark Koenig, Ed.M. in Adult Education
Christopher Koppel, B.S. in Economics
Holly Kovach, B.S. in Natural Resources
Kevin Kozee, B.S. in Computer Science (post-baccalaureate)
Crystal Kraft, B.S. in Human Development and Family Sciences
Karl Kreutzer, B.S. in Anthropology
Stacy Kreuziger, B.S. in Computer Science (post-baccalaureate)
Amy Kronson, B.S. in Environmental Sciences
Jared Krull, B.S. in Computer Science (post-baccalaureate)
Terra La Gere, B.S. in Anthropology
Christopher Lahman, Ed.M. in K-12 Education
Adam Lamb, B.S. in Computer Science (post-baccalaureate)
Jacquelynn Lamb, B.S. in Computer Science (post-baccalaureate)
Stephanie Lange, B.S. in Environmental Sciences
Timothy Lapointe, B.S. in Computer Science (post-baccalaureate)
Erik Lawing, B.S. in Computer Science (post-baccalaureate)
Douglas Lawrence, B.S. in Political Science
Amanda Lawter, Master of Natural Resources
Briana Lazzarini, B.A. in Liberal Studies
Elizabeth Lee, B.S. in Sociology
Evelyn Lee, B.S. in Human Development and Family Sciences
Amanda Leger, B.S. in Psychology
Jake Lehman, MHP in Radiation Health Physics
Wing Yee Leung, B.S. in Computer Science (post-baccalaureate)
Christopher Lewis, B.S. in Computer Science (post-baccalaureate)
Thomas Lewis, B.S. in Computer Science (post-baccalaureate)
Jane Lien, B.S. in Fisheries and Wildlife Sciences
Erin Lietzan, Master of Natural Resources
Aaron Likens, B.S. in Natural Resources
Peter Lindberg, B.S. in Computer Science (post-baccalaureate)
Diane Lindsley, B.S. in Fisheries and Wildlife Sciences
Joshua Linn, B.A. in Economics
Yang Liu, B.S. in Economics
Cheri Long, B.S. in Human Development and Family Sciences
Sherri Long, B.S. in Psychology
Angela Lopez, B.S. in Horticulture
Cassandra Lopez, B.A. in Anthropology
Regina Lopez, B.S. in Agricultural Sciences
Roderick Lovan, MHP in Radiation Health Physics
Lori Love, B.S. in Natural Resources
Veronica Luciano, B.S. in Environmental Sciences
Raniya Lueth, B.S. in Human Development and Family Sciences
Jaylene Lynch, B.S. in Liberal Studies
Jessica Mac Hutta, B.S. in Human Development and Family Sciences
Monica Macedo, Ed.M. in K-12 Education
Matthew Mackay, B.S. in Agricultural Sciences
Justin Madeira, B.S. in Sociology
Mikael Magnuson, B.S. in Computer Science (post-baccalaureate)
Matthew Mallon, B.S. in Computer Science (post-baccalaureate)
Janelle Mancuso, B.S. in Sociology
Daniel Mansfield, B.S. in Agricultural Sciences
Katie Mapplebeck, MHP in Radiation Health Physics
Bradley Marlow, B.S. in Natural Resources
Stacey Marple, Ed.M. in Adult Education
Erin Marshall, B.S. in Computer Science (post-baccalaureate)
Ashley Martin, B.S. in Anthropology
Elizabeth Martin, B.S. in Human Development and Family Sciences
Justin Martin, B.S. in Liberal Studies
Liliana Martinez, B.S. in Sociology
Maria Martino, B.A. in Economics
Danielle Mastrich, B.S. in Human Development and Family Sciences
Lara Matthews, B.S. in Women, Gender, and Sexuality Studies
Sarah Matthews, B.S. in Human Development and Family Sciences
Scott Matthews, B.A. in Liberal Studies
Bethany Matula, B.S. in Fisheries and Wildlife Sciences
Lauren Maul, Master of Natural Resources
Heather Mayberry, B.S. in Horticulture
Scott Mc Beth, Ph.D. in Community College Leadership
Devlin Mc Carthy, B.S. in Agricultural Sciences
Jessica Mc Farland, B.S. in Sociology
Dawning Mc Ginnis, B.S. in Liberal Studies
Ryan Mc Kelvey, B.S. in Computer Science (post-baccalaureate)
Rene Mc Kenzie, Ph.D. in Community College Leadership
Sean Mc Lain, B.S. in Economics
Joseph McCarty, B.S. in Computer Science (post-baccalaureate)
Janet McDaniel, B.S. in Sociology
Traci McDowall, B.S. in Psychology
Christopher McGehee, B.S. in Computer Science (post-baccalaureate)
Morgan McMechen, B.S. in Environmental Economics and Policy
Amanda Meade, B.S. in Human Development and Family Sciences
Rebekah Meehan, B.A. in Sociology
Emily Meeker, B.S. in Computer Science (post-baccalaureate)
Lauren Meissner, B.S. in Fisheries and Wildlife Sciences
James Mendoza, Ph.D. in Community College Leadership
Emily Mewbourn, B.A. in Liberal Studies
Samantha Midkiff, B.S. in Computer Science (post-baccalaureate)
Yuriy Mikitchenko, MBA in Executive Leadership
Vivien Miller, M.S. in Radiation Health Physics
Linda Millett, B.S. in Horticulture
Patrick Millmore, Ph.D. in Counseling
Kiley Mitchell, B.S. in Fisheries and Wildlife Sciences
Nathan Mize, B.S. in Computer Science (post-baccalaureate)
Dale Moon, Ph.D. in Community College Leadership
Timothy Morales, B.S. in Agricultural Sciences
Kenneth Moran, MHP in Radiation Health Physics
Kristina Ann Moulder, B.S. in Human Development and Family Sciences
Christina Mouris, B.A. in Economics
Mario Moya, B.S. in Computer Science (post-baccalaureate)
Randi Mueck, B.A. in Liberal Studies
Dawn Mullally Chase, B.S. in Anthropology
Gregory Murray, B.S. in Horticulture
Katie Musick, B.S. in Computer Science (post-baccalaureate)
Arien Muzacz, Ph.D. in Counseling
Paul Myatt, B.A. in Anthropology
Sara Napier, B.S. in Human Development and Family Sciences
Diah Nasution, B.S. in Computer Science (post-baccalaureate)
Eric Nelson, B.S. in Computer Science (post-baccalaureate)
Lisa Nelson, Master of Natural Resources
Timothy Nelson, B.S. in Computer Science (post-baccalaureate)
Travis Nelson, B.S. in Computer Science (post-baccalaureate)
Tanya Nelson Chapin, B.A. in Liberal Studies
John Newcomer, B.S. in Natural Resources
Shelby Nichols, B.S. in Human Development and Family Sciences
Sean Nolan, B.S. in Environmental Sciences
Jocelyn Noland, B.S. in Economics
Katherine Nordell, Ph.D. in Counseling
Erin Nye, B.S. in Sociology
Chang-June Oh, B.S. in Computer Science (post-baccalaureate)
Christopher Olsen, B.S. in Computer Science (post-baccalaureate)
Julia Olson, B.A. in Anthropology
Shann Ormsbee, B.S. in Human Development and Family Sciences
Thomas Osterbind, B.S. in Computer Science (post-baccalaureate)
Michele Osterhoudt, Ed.M. in Adult Education
Michelle Ott, B.S. in Human Development and Family Sciences
Samuel Padilla, B.S. in Environmental Economics and Policy
Shaun Palakiko, B.A. in Psychology
Daniel Paldino, MBA in Executive Leadership
Andrew Palma, B.S. in Computer Science (post-baccalaureate)
Valerie Palmer, B.S. in Human Development and Family Sciences
Brandon Parker, B.S. in Computer Science (post-baccalaureate)
Talia Patience, B.S. in Psychology
Scott Pattison, Ph.D. in Science Education (School-based)
Emma Paul, B.S. in Computer Science (post-baccalaureate)
Ian Paul, B.S. in Computer Science (post-baccalaureate)
Stephanie Paul, Ed.M. in Adult Education
Ellis Pawson III, B.S. in Anthropology
Rachel Payne, B.A. in Anthropology
David Paynter, B.S. in Fisheries and Wildlife Sciences
Denise Payton, Ed.M. in Adult Education
Aaron Pearce, MBA in Executive Leadership
Stephanie Peer, B.S. in Horticulture
Glynnys Pentecoste, B.S. in Natural Resources
Dawn Pepper, B.S. in Environmental Sciences
Lisa Percival, B.S. in Computer Science (post-baccalaureate)
Amy Perkins, B.S. in Human Development and Family Sciences
Stacy Perrault, B.S. in Sociology
Stephan Petranker, Master of Natural Resources
Denise Petrie, B.S. in Fisheries and Wildlife Sciences
Laura Pfister, B.S. in Computer Science (post-baccalaureate)
Dustin Phelps, B.S. in Computer Science (post-baccalaureate)
Stephanie Phillips, B.S. in Human Development and Family Sciences
Andrew Phommathep, B.S. in Computer Science (post-baccalaureate)
Nicolas Pickell, B.S. in Human Development and Family Sciences
Christa Pisarek, B.S. in Fisheries and Wildlife Sciences
Mike Plahn, B.S. in Economics
Denise Pollock, B.S. in Computer Science (post-baccalaureate)
Zachary Ponder, B.S. in Fisheries and Wildlife Sciences
Angela Porter, B.A. in Liberal Studies
Jinnet Powel, M.S. in Science Education (School-based)
Jason Powlette, B.S. in Computer Science (post-baccalaureate)
Glenn Quelch, PSM in Fisheries and Wildlife Administration
Christopher Rakoski, MHP in Radiation Health Physics
Leslie Ramage, B.S. in Human Development and Family Sciences
Victor Ranu, B.S. in Computer Science (post-baccalaureate)
Bonny Ray, Ed.M. in Adult Education
Carol Ray, B.S. in Natural Resources
Rachel Rebel, B.S. in Economics
Joelle Rebolledo, B.A. in Sociology
Jeremy Reichl, B.S. in Natural Resources
Lynda Reid-Parmele, B.S. in Human Development and Family Sciences
Elise Reierson, B.A. in Anthropology
Jared Renning, B.S. in Economics
Daniel Rhudy, B.S. in Natural Resources
Lauren Richard, B.S. in Computer Science (post-baccalaureate)
Judith Richards, Ph.D. in Counseling
Summer Rife, B.S. in Liberal Studies
Jeffrey Rix, B.S. in Computer Science (post-baccalaureate)
Jonathan Roachell, B.S. in Economics
Sean Roberts, Ph.D. in Counseling
William Roberts Jr, Master of Natural Resources
Bryan Robinson, B.S. in Computer Science (post-baccalaureate)
Skye Roemer, B.S. in Psychology
Jonathan Rogers, MHP in Radiation Health Physics
Jacklyn Rosen, M.S. in Mathematics Education (School-based)
Eric Rouse, B.S. in Computer Science (post-baccalaureate)
Kristopher Rowberry, MHP in Radiation Health Physics
Caitlin Ruggles, B.S. in Environmental Sciences
Joseph Russell, Master of Natural Resources
Kevin Russell, MBA in Executive Leadership
Kevin Rybacki, B.S. in Fisheries and Wildlife Sciences
Phanphisooth Saksatcha, B.S. in Environmental Economics and Policy
Cristopher Salazar, B.S. in Fisheries and Wildlife Sciences
Kathryn Salmela, B.S. in Human Development and Family Sciences
Hilaire Sampson, B.S. in Fisheries and Wildlife Sciences
Travis Sanders, B.S. in Computer Science (post-baccalaureate)
Aryn Sanderson, B.A. in Anthropology
Adam Sattergren, B.S. in Human Development and Family Sciences
Alexander Scharf, B.S. in Computer Science (post-baccalaureate)
Carl Schmidt, B.S. in Computer Science (post-baccalaureate)
Alisa Schneider, Ph.D. in Community College Leadership
Randi Shaw, B.S. in Environmental Sciences
Krista Shewbert, B.S. in Anthropology
Rachael Shire, B.S. in Human Development and Family Sciences
Shawn Shirley, B.S. in Natural Resources
Malea Shockney, B.S. in Human Development and Family Sciences
Brandon Shouse, B.S. in Computer Science (post-baccalaureate)
Elizabeth Showers, B.A. in Sociology
Rebecca Siegel, B.S. in Computer Science (post-baccalaureate)
Elliot Silverberg, B.S. in Liberal Studies
Cory Simonson, M.S. in Science Education (School-based)
Nicole Sims, B.A. in German
Christopher Siple, B.S. in Computer Science (post-baccalaureate)
Susan Sisko, Ph.D. in Counseling
Bailey Skiles, B.S. in Computer Science (post-baccalaureate)
Daniel Sloane, B.S. in Computer Science (post-baccalaureate)
Joshua Smith, B.S. in Computer Science (post-baccalaureate)
Kailey Smith, B.S. in Agricultural Sciences
Roger Smith, B.S. in Computer Science (post-baccalaureate)
Kimberly Solis, B.A. in Liberal Studies
Megan Solus, B.S. in Fisheries and Wildlife Sciences
Benjamin Spooner, B.S. in Computer Science (post-baccalaureate)
Samuel Sprague, B.S. in Economics
Alli Stangel, B.S. in Liberal Studies
Peter Stanton, B.A. in Economics
Erin Start, B.S. in Horticulture
Molly Steele, B.S. in Human Development and Family Sciences
David Steffes, B.S. in Natural Resources
Julia Steinsdoerfer, B.S. in Environmental Economics and Policy
Julie Stephens, M.S. in Mathematics Education (School-based)
Andrew Stevens, B.S. in Psychology
Rachael Stewart, B.S. in Fisheries and Wildlife Sciences
Tracy Stinghen, B.S. in Computer Science (post-baccalaureate)
Cynthia Stokes, B.S. in Fisheries and Wildlife Sciences
Rebecca Storm, B.S. in Sociology
Sharen Stowe, B.S. in Agricultural Sciences
Grace Su, B.A. in Sociology
Kelsey Swearingen, B.S. in Human Development and Family Sciences
Amy Swinford, Master of Natural Resources
Robin Sylvester, B.S. in Computer Science (post-baccalaureate)
Heleene Tammekivi, B.S. in Sociology
Matthew Tanner, B.S. in Computer Science (post-baccalaureate)
Travis Tarr, B.S. in Computer Science (post-baccalaureate)
Scott Taylor, B.S. in Psychology
Elizabeth Thackaberry, B.S. in Fisheries and Wildlife Sciences
Kirk Theodoroff, B.S. in Environmental Sciences
Gloria Thompson, Master of Natural Resources
Windy Thorne, Ed.M. in Adult Education
Thomas Thornton, B.S. in Horticulture
Sara Thorup, B.S. in Computer Science (post-baccalaureate)
Ian Throckmorton, B.S. in Fisheries and Wildlife Sciences
Laurie Tipton, B.S. in Natural Resources
James Tomlinson, B.S. in Computer Science (post-baccalaureate)
Christine Torres, B.S. in Human Development and Family Sciences
Jarad Torres, B.S. in Political Science
Bridgette Torres-Mora, B.S. in Human Development and Family Sciences
Alexandria Torrescano, B.S. in Human Development and Family Sciences
Meri Tracy, B.S. in Human Development and Family Sciences
Frank Treadway III, B.S. in Natural Resources
Cassandra Trevino, B.A. in Anthropology
Desiree Trueba, B.A. in Political Science
Selaina Tuimavave, Master of Natural Resources
Volkan Tumay, B.A. in Political Science
Sheryl Turse, B.S. in Environmental Sciences
Patrick Tyczynski, B.S. in Environmental Sciences
Elizabeth Unkrur, B.S. in Environmental Sciences
Laura Van Treeck, B.S. in Natural Resources
James Vander Meide, B.S. in Horticulture
Arthur Vasek, B.S. in Computer Science (post-baccalaureate)
Cody Vaz, B.S. in Liberal Studies
Ray Vermillion, B.S. in Economics
Walter Via, Master of Natural Resources
Marisela Vigil Pace, B.S. in Economics
Bailey Volock, B.S. in Agricultural Sciences
Man Vu, B.S. in Computer Science (post-baccalaureate)
Catherine Wade, M.S. in Mathematics Education (School-based)
Scott Walnicki, MHP in Radiation Health Physics
Andrew Wang, B.S. in Computer Science (post-baccalaureate)
Chunyu Wang, B.S. in Computer Science (post-baccalaureate)
Lisa Warwick, B.S. in Psychology
Brenda Wasler, Master of Natural Resources
Julie Weaver, B.S. in Natural Resources
Felicia Webb, B.S. in Anthropology
Joni Webster, B.S. in Natural Resources
Steven Weeks, B.S. in Anthropology
Alexis Wells, Ed.M. in K-12 Education
Lena Wheeling, Ed.M. in K-12 Education
Leah White, B.S. in Psychology
Evan Wiant, B.S. in Anthropology
Michael Wiber, B.S. in Economics
Andrea Wilkey, B.S. in Fisheries and Wildlife Sciences
Kyle Williams, B.S. in Natural Resources
Alpha Wilson, M.S. in Mathematics Education (School-based)
Ian Wilson, B.S. in Fisheries and Wildlife Sciences
Lacie Wilson, B.S. in Computer Science (post-baccalaureate)
Christopher Winter, B.S. in Environmental Sciences
Rhonda Wise, B.S. in Natural Resources
May Wong, Ed.M. in K-12 Education
Kyle Wood, B.S. in Computer Science (post-baccalaureate)
Ashley Woodcock, B.S. in Agricultural Sciences
Brittney Woods, B.S. in Human Development and Family Sciences
Melissa Woolard, B.S. in Human Development and Family Sciences
Christi Wright, B.S. in Fisheries and Wildlife Sciences
Danielle Wright, B.S. in Sociology
Huarui Wu, B.S. in Computer Science (post-baccalaureate)
Ryan Young, Ed.M. in K-12 Education
Lin Zhou, Ph.D. in Community College Leadership
Jonathan Ziefle, B.S. in Computer Science (post-baccalaureate)
Linda Zuvich, B.S. in Computer Science (post-baccalaureate)

Return to the graduation 2015 main page.

Login