2017 Oregon State Ecampus Graduates

Congratulations, alums!

Oregon State University conferred diplomas to 960 Ecampus students on June 17, 2017. The Ecampus class of 2017 consisted of students from 49 states – a record for Ecampus – and eight countries, and they represented 32 of Oregon State's online degree programs.

The following alphabetized list of graduates includes students who completed degree requirements between summer term 2016 and spring term 2017. (The list is accurate as of June 17, 2017.)

Oregon State Ecampus class of 2017

Regina Aaron, B.S. in Environmental Sciences

Thomas Adamcewicz, B.S. in Computer Science (post-baccalaureate)

Jessica Adams, B.S. in Environmental Sciences

Perry Adams, Ed.M. in Education

Keith Adkins, B.S. in Computer Science (post-baccalaureate)

Shaine Afzal, B.S. in Computer Science (post-baccalaureate)

Katy Ahlvin, Ed.M. in Adult and Higher Education

Matthew Ailes, B.S. in Computer Science (post-baccalaureate)

Stephen Aldridge, B.S. in Agricultural Sciences

James Aldridge, B.A. in History

Peighton Allen, B.S. in Political Science

Jacob Alo, B.S. in Economics

Tabitha Ames, B.S. in Human Development and Family Sciences

Jeannine Amm, B.S. in Computer Science (post-baccalaureate)

Courtney Anderson, B.S. in Agricultural Sciences

Rebekah Anderson, B.S. in Business Administration

Jason Anderson, M.S. in K-12 Science Education

Brett Anderson, B.S. in Computer Science (post-baccalaureate)

Eric Anderson, B.S. in Computer Science (post-baccalaureate)

Jodi Anderson, B.S. in Natural Resources

Jessica Anderson, B.S. in Human Development and Family Sciences

Laura Andres, B.S. in Psychology

Dok Andrzejczak, MBA in Organizational Leadership

Robert Angel, B.S. in Natural Resources

Katrina Anshutz, B.S. in Human Development and Family Sciences

Ramiro Aragon Perez, Master of Natural Resources

Jenise Araujo, B.S. in Computer Science (post-baccalaureate)

Brandon Arceneaux, B.S. in Economics

Valerie Armbruster, B.A. in Liberal Studies

Margaret Arnold Rabine, MBA in Organizational Leadership

Ali Asghaei, B.A. in Political Science

Matthew Aslan, B.S. in Political Science

Marshall Atkin, B.S. in History

Scott Auld, B.S. in Environmental Economics and Policy

Riley Avery, B.A. in Political Science

John Ayer, B.S. in Anthropology

Dalia Baadarani, Ph.D. in Counseling

Daren Baca, B.S. in Computer Science (post-baccalaureate)

Andrew Bagwell, B.S. in Computer Science (post-baccalaureate)

Shannon Baird, B.S. in Liberal Studies

Ian Baldridge, MHP in Radiation Health Physics

Kristin Ball, B.S. in Economics

Michael Bamesberger, B.S. in Computer Science (post-baccalaureate)

Megan Barham, B.S. in Psychology

Zacharia Barnes, B.S. in Computer Science (post-baccalaureate)

Veronica Barnes, B.S. in Psychology

Kirsten Barnett, B.S. in Economics

Lisa Barteau, MHP in Radiation Health Physics

Kelsey Bartlett, B.S. in Computer Science (post-baccalaureate)

Elliot Bates, B.S. in Computer Science (post-baccalaureate)

John Batten, Master of Natural Resources

Elisabeth Battle, B.A. in German

Erin Bauer, B.S. in Fisheries and Wildlife Sciences/Sustainability

Karen Bauer, B.S. in Business Administration

Ammon Baysinger, B.S. in Horticulture

Bryan Beabout, B.S. in Computer Science (post-baccalaureate)

Erica Beal, B.S. in Human Development and Family Sciences

Brad Beaubien, Master of Natural Resources

Kellie Beck, B.S. in Anthropology

Benjamin Beckerman, B.S. in Computer Science (post-baccalaureate)

Samuel Beckwith, B.A. in Economics

Kyle Bedell, B.S. in Computer Science (post-baccalaureate)

Gus Bedwell, Ed.M. in Adult and Higher Education

Sarah Beidelschies, B.S. in Computer Science (post-baccalaureate)

Jimmy Bell, B.S. in Computer Science (post-baccalaureate)

Carter Bell, B.S. in Human Development and Family Sciences

Mariam Ben-Neticha, B.S. in Computer Science (post-baccalaureate)

Robert Benjamin, B.S. in Political Science

Georgine Benner, M.Coun. in School Counseling

Charles Bennett, B.S. in Computer Science (post-baccalaureate)

Jessica Benzel, B.S. in Psychology

Kyle Bergman, B.S. in Computer Science (post-baccalaureate)

Yoshi Bermudas, B.S. in Business Administration

Bruce Berry, Master of Natural Resources

Rick Bettinelli, B.S. in Economics

Rishi Bhandarkar, B.S. in Computer Science (post-baccalaureate)

Nathan Biasotti, B.S. in Environmental Economics and Policy

Jennifer Bieberdorf, B.S. in Business Administration

Heidi Binder-Vitti, B.S. in Computer Science (post-baccalaureate)

Christopher Black, B.S. in Economics

Lucia Blackwell, B.S. in Computer Science (post-baccalaureate)

Tamara Blake, B.S. in Human Development and Family Sciences

Stacey Blankenship, B.S. in Environmental Sciences

Kate Blankenship, B.S. in History

Laurie Bloomquist, Ph.D. in Counseling

Reann Blount, B.S. in Fisheries and Wildlife Sciences

Nathalie Blume, B.S. in Computer Science (post-baccalaureate)

Justin Bochmann, B.S. in Economics

Jens Bodal, B.S. in Computer Science (post-baccalaureate)

Brandi Bodeen, B.S. in Psychology

Linda Bogan, B.A. in Anthropology

Michelle Bolinger, M.Coun. in School Counseling

Phoenix Bonicatto, B.A. in History

Daniel Bonnin, B.S. in Computer Science (post-baccalaureate)

Ashley Boren, B.S. in Horticulture

Christopher Boseak, B.S. in Computer Science (post-baccalaureate)

Rachael Bouissey, B.S. in Environmental Sciences

Aaron Boutin, B.S. in Computer Science (post-baccalaureate)

Haley Bowen, B.S. in Fisheries and Wildlife Sciences

Columbus-Jam Bowers, B.S. in Horticulture

Amie Bowers, B.S. in Human Development and Family Sciences

Douglas Boyce, MBA in Organizational Leadership

Susy Boyd, Master of Natural Resources

Christopher Brackett, B.S. in Computer Science (post-baccalaureate)

Anthony Brakebush, B.S. in Economics

John Brakebush, B.S. in Economics

Joshua Brande, B.S. in Computer Science (post-baccalaureate)

Alexandria Brasili, M.S. in K-12 Science Education

Frank Brasington, B.S. in Computer Science (post-baccalaureate)

Jenna Brassart, B.S. in Human Development and Family Sciences

Robert Brauer, B.S. in Computer Science (post-baccalaureate)

Aida Bravo, B.A. in Economics

Heath Breinholt, B.S. in Computer Science (post-baccalaureate)

Morgan Brenner, B.S. in Computer Science (post-baccalaureate)

Luke Brewbaker, B.S. in Computer Science (post-baccalaureate)

Alicia Broederdorf, B.S. in Computer Science (post-baccalaureate)

Nathaniel Brogan, B.S. in Economics

David Brooks, B.S. in Business Administration

Jeffry Broughton, B.S. in Fisheries and Wildlife Sciences

Elaine Brown, Ed.M. in Adult and Higher Education

Andrew Brown, B.S. in Computer Science (post-baccalaureate)

Clare Brown, B.S. in Computer Science (post-baccalaureate)

John Brown, B.S. in Computer Science (post-baccalaureate)

Amanda Brown, B.S. in Liberal Studies

Amber Buell, B.S. in Human Development and Family Sciences

Adrian Buenavista, B.S. in Computer Science (post-baccalaureate)

Natalie Bullock, B.S. in Natural Resources

Maxwell Burdick, B.S. in Computer Science (post-baccalaureate)

Susan Burns, B.S. in Computer Science (post-baccalaureate)

Patrick Burrell, B.S. in Computer Science (post-baccalaureate)

Sloan Bush, B.S. in Business Administration

Ashley Butler, B.S. in Fisheries and Wildlife Sciences

Jennifer Byrne, B.S. in Agricultural Sciences

Michael Byrne, B.S. in Computer Science (post-baccalaureate)

Kelly Bystedt, B.S. in Human Development and Family Sciences

Kallie Cabrera, B.S. in Psychology

Joshua Caddell, B.S. in Computer Science (post-baccalaureate)

Keith Cahill, B.S. in Natural Resources

Rachel Caid, B.S. in Anthropology

Jennifer Calbert, B.A. in Women, Gender and Sexuality Studies

Robert Calvert, Ph.D. in Community College Leadership

Julie Campbell, B.S. in Human Development and Family Sciences

Lindsey Canfield, B.S. in Natural Resources

Carlos Carrillo, B.S. in Computer Science (post-baccalaureate)

Kelly Carroll, B.S. in Psychology

Allison Casciola, B.S. in Natural Resources

Kevin Cash, MBA in Organizational Leadership

Ashton Cash, B.A. in Anthropology

David Casner, Ed.M. in Adult and Higher Education

Julianne Castaneda, B.S. in Environmental Sciences

Ashley Castiglione, B.S. in Computer Science (post-baccalaureate)

Ian Cates, B.S. in Computer Science (post-baccalaureate)

Jeffrey Causey, Ph.D. in Counseling

Sarah Cawley, B.S. in Computer Science (post-baccalaureate)

Nancy Chan, B.S. in Computer Science (post-baccalaureate)

Wilson Chan, B.S. in Computer Science (post-baccalaureate)

Albert Chang, B.S. in Computer Science (post-baccalaureate)

Myles Chatman, B.S. in Computer Science (post-baccalaureate)

Carolyn Cheung, B.S. in Computer Science (post-baccalaureate)

Tiffany Chiou, B.S. in Computer Science (post-baccalaureate)

Yunsik Choi, B.S. in Computer Science (post-baccalaureate)

John Christiansen, B.S. in Computer Science (post-baccalaureate)

Matthew Chung, B.S. in Computer Science (post-baccalaureate)

Cabrina Churgin, B.S. in Psychology

Sarah Clapshaw, B.S. in Human Development and Family Sciences

Jakson Clark, MBA in Organizational Leadership

Elizabeth Clark, B.S. in Environmental Sciences

Jeromie Clark, B.S. in Computer Science (post-baccalaureate)

Sandra Clavet, B.S. in Psychology

Mindy Clawson, B.S. in Fisheries and Wildlife Sciences

Christopher Cleaver, Ph.D. in Counseling

Alese Cochran, M.Coun. in School Counseling

Kylie Cokeley, B.S. in Psychology

Frank Colton, B.S. in Agricultural Sciences

Kristi Conant, B.S. in Human Development and Family Sciences

Stephanie Connor, B.S. in Horticulture

Andrew Conway, MHP in Radiation Health Physics

Theresa Cooke, B.S. in Human Development and Family Sciences

Ryan Cope, B.S. in Computer Science (post-baccalaureate)

Deana Cordell, B.S. in Human Development and Family Sciences

David Corna, B.S. in Computer Science (post-baccalaureate)

Ryan Cosby, B.S. in Computer Science (post-baccalaureate)

Rosemary Crafton, B.S. in Agricultural Sciences

David Crampton, B.S. in Economics

Dru Crane, B.S. in Natural Resources

Alisha Crawley-Davis, B.S. in Computer Science (post-baccalaureate)

Johnathan Crayton, MHP in Radiation Health Physics

Stephanie Creamer, B.S. in Computer Science (post-baccalaureate)

Lauren Crees, B.S. in Computer Science (post-baccalaureate)

Antonio Cruz-Uribe, B.S. in Business Administration

Joseph Cuellar, B.S. in Computer Science (post-baccalaureate)

Patrick Culhane, MBA in Organizational Leadership

Kyle Czesnikowski, B.S. in Psychology

Nicholas D'Amato, B.S. in Fisheries and Wildlife Sciences

Angela Daffern, B.S. in Fisheries and Wildlife Sciences

Christa Dahl, B.S. in Agricultural Sciences

Thomas Dale, B.S. in Computer Science (post-baccalaureate)

Michael Dambacher, B.S. in Computer Science (post-baccalaureate)

Chloe Danielson, Ed.M. in K-12 Education

Linh Dao, B.S. in Computer Science (post-baccalaureate)

Kelly Davidson, Master of Natural Resources

Adam de Jong, B.S. in Computer Science (post-baccalaureate)

Crishan De Silva, B.A. in Economics

Pushpa Deardorff, B.S. in Human Development and Family Sciences

Holly Decker, B.S. in Agricultural Sciences

Jason Deger, B.S. in Environmental Sciences

Janelle Del Campo, Master of Natural Resources

Taylor Del Matto, B.S. in Computer Science (post-baccalaureate)

Christopher Delk, B.S. in Horticulture

Danielle DeNeui, B.S. in Natural Resources

Leslie Denning, B.S. in History

Patricia Dennis, B.S. in Human Development and Family Sciences

David DeRisi, B.S. in Computer Science (post-baccalaureate)

Kristen Dhuse, B.S. in Computer Science (post-baccalaureate)

Samantha Diaz, B.S. in Psychology

Monika Diaz, B.S. in Human Development and Family Sciences

Nicholas Dibartolo, B.S. in Natural Resources

Sarah Dilley, B.S. in Fisheries and Wildlife Sciences

Amy Dobbs, B.S. in Computer Science (post-baccalaureate)

Victoria Dobrkovsky, B.S. in Women, Gender and Sexuality Studies

Elizabeth Donahue, Ph.D. in Counseling

Erin Donnelly, B.S. in Computer Science (post-baccalaureate)

Yevgeniy Dorfman, B.S. in Computer Science (post-baccalaureate)

Jason Dorweiler, B.S. in Computer Science (post-baccalaureate)

Secota Douglas, B.S. in Environmental Economics and Policy

Nicole Drakos, B.S. in Psychology

June Dressler, Ph.D. in Counseling

Britta Duffy, B.S. in Environmental Sciences

Jocelyn Duffy, B.S. in Natural Resources

Sandra Dugas, B.S. in Liberal Studies

Cailey Dullum, B.S. in Fisheries and Wildlife Sciences

Ana Duncan-Monreal, B.S. in Agricultural Sciences

David Dunn, B.S. in Natural Resources

Rachelle Dupree, B.S. in Business Administration

Tasha Dupree, B.S. in Business Administration

Catherine Durant, B.S. in Human Development and Family Sciences

Tracy Dutcher, B.S. in Liberal Studies

Koelby Edlund, B.S. in Liberal Studies

Lisa Edwards-Vollertsen, B.S. in Natural Resources

Susan Eldridge, B.S. in Computer Science (post-baccalaureate)

Thomas Eldridge, B.S. in Computer Science (post-baccalaureate)

Angela Eller, B.S. in Liberal Studies

Andrew Elmas, B.S. in Computer Science (post-baccalaureate)

Seth Endriss-Dygert, B.S. in Computer Science (post-baccalaureate)

John Engelbreit, B.S. in Environmental Sciences

Suvadee Ercilla, B.S. in Computer Science (post-baccalaureate)

Robert Erick, B.S. in Computer Science (post-baccalaureate)

Osbaldo Esquivel, B.S. in Computer Science (post-baccalaureate)

Esmeralda Estrada, B.S. in Liberal Studies

Richard Evans, B.S. in Economics

Mahalee Evans, B.A. in Political Science

Jennifer Evans, B.S. in Sociology

Emily Evans, B.S. in Human Development and Family Sciences

Sean Evers, B.S. in Computer Science (post-baccalaureate)

Jaimie Facchini, B.S. in Fisheries and Wildlife Sciences

Kelby Faessler, B.S. in Computer Science (post-baccalaureate)

Megan Fanning, B.S. in Computer Science (post-baccalaureate)

Corene Farmer, B.S. in Human Development and Family Sciences

Rebecca Fasel, B.A. in Liberal Studies

Jarrad Favre, B.S. in Computer Science (post-baccalaureate)

Carolyn Feldmann, M.S. in K-12 Mathematics Education

Gregory Fernandez, B.S. in Computer Science (post-baccalaureate)

Eric Ferrer, B.S. in Computer Science (post-baccalaureate)

Jonathan Fetterley, B.S. in Economics

Makenzie Fine, B.S. in Business Administration

Hillary Finke, B.S. in Psychology

Jeannette Finley, Master of Natural Resources

Joseph Fisch, B.S. in Agricultural Sciences

Killian Fischer, MHP in Radiation Health Physics

Jeremy Fischman, B.S. in Computer Science (post-baccalaureate)

Benjamin Fisher, B.S. in Computer Science (post-baccalaureate)

Ryan Fisher, B.S. in Anthropology

Rebecca Fitkin, B.S. in Psychology

John Fitzpatrick, B.S. in Computer Science (post-baccalaureate)

Melissa Fitzsimmons, B.S. in Environmental Sciences

Milissa Flannery, B.S. in Business Administration

Brandi Fleck, B.S. in Political Science

Carrie Fleisher, B.A. in Political Science

Ryan Fleming, B.S. in Computer Science (post-baccalaureate)

Jennifer Fletcher, B.S. in Anthropology

Susan Flores, B.S. in Environmental Sciences

John Flynn, B.S. in Natural Resources

Benjamin Ford, B.S. in Computer Science (post-baccalaureate)

Launa Forrest, Ed.M. in K-12 Education

Brian Foster, B.S. in Economics

Eddie Fox, B.S. in Computer Science (post-baccalaureate)

Jennifer Frase, B.S. in Computer Science (post-baccalaureate)

Michele French, B.S. in Human Development and Family Sciences

Danielle Fried, B.S. in Economics

Benjamin Frishman, B.S. in Computer Science (post-baccalaureate)

Tina Fritsche, B.S. in Human Development and Family Sciences

Preston From, B.S. in Computer Science (post-baccalaureate)

Ana Fuell, B.S. in Human Development and Family Sciences

Joseph Fuerst, B.S. in Computer Science (post-baccalaureate)

Jana Gallina, B.S. in Computer Science (post-baccalaureate)

Malisa Garner, B.A. in Anthropology

Kathleen Garney, MBA in Organizational Leadership

Ricardo Garnica, B.S. in Computer Science (post-baccalaureate)

Helen Garrett, Ph.D. in Community College Leadership

Allen Garvey, B.S. in Computer Science (post-baccalaureate)

Andrea Gatch, B.S. in Fisheries and Wildlife Sciences

Adryana Gawlik, B.S. in Economics

Martha Gebremariam, B.S. in Computer Science (post-baccalaureate)

Josh Geller, B.S. in Computer Science (post-baccalaureate)

Jespen Gerdts, B.S. in Horticulture and B.S. in Sustainability

Joshua Gerlt, B.A. in Liberal Studies

Gina Gerner, B.S. in Environmental Economics and Policy

Ellard Gerritsen van der Hoop, B.S. in Computer Science (post-baccalaureate)

Savannah Giese, B.S. in Computer Science (post-baccalaureate)

Mark Giles, B.S. in Computer Science (post-baccalaureate)

Gurpal Gill, Ph.D. in Counseling

Jesse Gilmore, B.S. in Business Administration

Maria Gilmore, B.S. in Anthropology and B.S. in Sustainability

Jenna Giordano, B.S. in Fisheries and Wildlife Sciences

Brandon Gipson, B.S. in Computer Science (post-baccalaureate)

Ashley Gledhill, B.A. in Psychology

Rohan Gokhale, B.S. in Computer Science (post-baccalaureate)

Maxwell Goldberg, B.S. in Computer Science (post-baccalaureate)

Dawn Golden, B.S. in Natural Resources

Gina Golden-Willeford, B.S. in Human Development and Family Sciences

Joshua Gonzalez, B.S. in Computer Science (post-baccalaureate)

Saul Gonzalez, B.S. in Computer Science (post-baccalaureate)

Ana Gordon, B.S. in Agricultural Sciences

Faith Graham, B.S. in Psychology

Sylvia Gray, Ph.D. in Community College Leadership

Stephen Griffin, B.S. in Computer Science (post-baccalaureate)

Danielle Grim, B.S. in Environmental Sciences

Frederick Groh, B.S. in Natural Resources

Kyle Grotelueschen-Schlatter, B.S. in Computer Science (post-baccalaureate)

Edwin Grove, B.S. in Computer Science (post-baccalaureate)

James Grunewald, B.S. in Computer Science (post-baccalaureate)

Lindsay Gucker, B.S. in Horticulture

James Guerra, B.S. in Computer Science (post-baccalaureate)

Kristin Gunderson, Ed.M. in K-12 Education

Aaron Gunzner, B.S. in Fisheries and Wildlife Sciences

Steven Ha, B.S. in Computer Science (post-baccalaureate)

Sarah Habibi, B.S. in Sociology

Jennifer Hackworth, B.S. in Computer Science (post-baccalaureate)

Zaid Haddad, B.S. in Computer Science (post-baccalaureate)

Melissa Haddy, B.S. in Natural Resources

Sabrina Hadeed, Ph.D. in Counseling

Michael Haines, B.S. in Computer Science (post-baccalaureate)

Barry Hall, B.S. in Computer Science (post-baccalaureate)

Bryant Hall, B.S. in Computer Science (post-baccalaureate)

Eric Hall, B.S. in Computer Science (post-baccalaureate)

Tanner Hall, B.S. in Psychology

Dara Halligan, B.A. in Sociology

Nicole Hallum, B.A. in Anthropology

Alyssa Halstead, B.A. in Anthropology

Amine Halty, B.A. in Political Science

Samantha Hamacher, B.S. in Human Development and Family Sciences

Amber Hambrick, Ed.M. in K-12 Education

Shabana Hameed, B.S. in Human Development and Family Sciences

Bonnie Hamilton, Ed.M. in Adult and Higher Education

Ruth Hamlyn, B.S. in Psychology

Sharon Hammond, B.S. in Human Development and Family Sciences

Benjamin Handrich, M.Coun. in School Counseling

Jeremiah Hanks, B.S. in Natural Resources

Savannah Hannaford, B.A. in Sociology

Charles Hardes, B.S. in Computer Science (post-baccalaureate)

Lynne Hargett, B.S. in Fisheries and Wildlife Sciences

Sean Harrington, B.S. in Computer Science (post-baccalaureate)

Mark Harris, B.S. in Business Administration

John Harris, B.S. in Natural Resources

Jessica Harris, B.S. in Human Development and Family Sciences

Michael Harrison, B.S. in Business Administration

William Hartig, B.S. in Economics

Michael Hartman, B.S. in Computer Science (post-baccalaureate)

Sara Hashem, B.S. in Computer Science (post-baccalaureate)

Rachel Hasson, B.S. in Human Development and Family Sciences

Grant Hatchimonji, B.S. in Computer Science (post-baccalaureate)

Samantha Haviland, Ph.D. in Counseling

John Hawkins, M.S. in K-12 Science Education

Jerry Hayes, B.S. in Computer Science (post-baccalaureate)

Joseph Henderson, B.S. in Political Science

Ian Henry, B.S. in Computer Science (post-baccalaureate)

Rachel Hensley, B.A. in Anthropology

Ariel Hermes, B.S. in Human Development and Family Sciences

Victor Hernandez, B.S. in Computer Science (post-baccalaureate)

Judith Hernandez Chapar, Ph.D. in Community College Leadership

Laura Herr, B.S. in Horticulture

Ashton Herrington, B.S. in Computer Science (post-baccalaureate)

Joshua Hesseltine, B.S. in Computer Science (post-baccalaureate)

Jonathon Hicke, B.S. in Computer Science (post-baccalaureate)

Ryan Higgins, B.S. in Economics

Matthew Hillman, B.S. in Computer Science (post-baccalaureate)

Shawn Hillyer, B.S. in Computer Science (post-baccalaureate)

Adrian Hinojosa, B.S. in Economics

Elizabeth Hintz, B.A. in Women, Gender and Sexuality Studies

Tara Hipp, B.S. in Human Development and Family Sciences

Toshio Hiratsuka, B.S. in Business Administration

David Hite, B.S. in Computer Science (post-baccalaureate)

Patrick Ho, B.S. in Computer Science (post-baccalaureate)

Elysha Hobaish, B.S. in Human Development and Family Sciences

Luke Hochstetler, B.S. in Fisheries and Wildlife Sciences

Daniel Hoffman, B.S. in Economics

Jordon Hoffnagle, MBA in Organizational Leadership

Stephanie Holcomb, B.S. in Computer Science (post-baccalaureate)

Jack Holkeboer, B.S. in Computer Science (post-baccalaureate)

Megan Holland, B.S. in Business Administration

Megan Holmes, B.S. in Fisheries and Wildlife Sciences

Karlie Holmgren, B.S. in Business Administration

Mackenzie Holznecht, B.S. in Computer Science (post-baccalaureate)

Christopher Hopkins, B.S. in Sociology

Melissa Hopson, B.S. in Human Development and Family Sciences

Sandra Horton, M.S. in K-12 Mathematics Education

Heather Horton, B.S. in Human Development and Family Sciences

Brittany Hovden, B.S. in Sociology

Morgan Howard, B.S. in Computer Science (post-baccalaureate)

Anthony Howell, B.S. in Fisheries and Wildlife Sciences

Chase Hu, B.S. in Computer Science (post-baccalaureate)

Kimberly Huddleston, B.S. in Fisheries and Wildlife Sciences

Amanda Hudy-Martin, B.A. in Psychology

Michael Hueter, B.S. in Computer Science (post-baccalaureate)

Corinna Huffaker, B.S. in Computer Science (post-baccalaureate)

Jared Hughes, B.S. in Computer Science (post-baccalaureate)

Samuel Hulbert, B.S. in Environmental Sciences

Pia Hulse, B.A. in Anthropology

Jon Hutter, B.S. in Computer Science (post-baccalaureate)

Royce Hwang, B.S. in Computer Science (post-baccalaureate)

Regina Imhoff, B.S. in Computer Science (post-baccalaureate)

Melanie Ingram, B.A. in Women, Gender and Sexuality Studies

Heidi Irish, B.A. in Liberal Studies

Bryan Irwin, B.S. in Agricultural Sciences

Robert Jackson, B.S. in Computer Science (post-baccalaureate)

Christina Jacobsen, B.S. in Environmental Sciences

Jeffrey Jenkins, B.S. in Fisheries and Wildlife Sciences

Michael Jenkins, B.S. in Computer Science (post-baccalaureate)

Billy Ji, B.S. in Computer Science (post-baccalaureate)

Wesley Jinks, B.S. in Computer Science (post-baccalaureate)

Edward Johnson, B.S. in Fisheries and Wildlife Sciences

Andrew Johnson, B.S. in Computer Science (post-baccalaureate)

Chad Johnson, B.S. in Computer Science (post-baccalaureate)

Natasha Johnson, B.S. in Computer Science (post-baccalaureate)

Alexis Johnson, B.S. in Human Development and Family Sciences

Emmalee Jones, B.S. in Computer Science (post-baccalaureate)

Samuel Jones, B.S. in Computer Science (post-baccalaureate)

Wendy Jones, B.S. in Natural Resources

Shae Judge, B.S. in Computer Science (post-baccalaureate)

Jessica Kaseberg, B.S. in Human Development and Family Sciences

Neil Kevin Kashoro, B.S. in Economics

Jeremy Kaufman, B.S. in Environmental Sciences

Marina Kaufman, B.S. in Computer Science (post-baccalaureate)

Marnie Keller, B.S. in Natural Resources

Spencer Kelley, B.S. in Business Administration

Shelbi Kelly, B.S. in Psychology

Elaine Kelsey, B.S. in Computer Science (post-baccalaureate)

Rachael Kersavage, B.S. in Natural Resources

Chad Ketcham, B.S. in Fisheries and Wildlife Sciences

Stephanie Khauv, B.S. in Human Development and Family Sciences

Courtnie Kidd, B.S. in Sustainability

Jerry Kight, B.S. in Liberal Studies

John Kilgore, B.S. in Computer Science (post-baccalaureate)

Shayna Kim, B.S. in Business Administration

Sarah Kindred, B.S. in Liberal Studies

Jenna King, B.S. in Fisheries and Wildlife Sciences

Christopher King, B.S. in Computer Science (post-baccalaureate)

Sarah King, B.S. in Human Development and Family Sciences

Christopher Kirchner, B.S. in Computer Science (post-baccalaureate)

Kyla Kirk, B.S. in Sociology

Alexandra Kirsten, B.S. in Human Development and Family Sciences

Carah Kittson, B.S. in Business Administration

Amorita Kivett, B.S. in Fisheries and Wildlife Sciences

Daniel Klobes, B.S. in Anthropology

Dylan Kosloff, B.S. in Computer Science (post-baccalaureate)

Kerri Koslosky, B.S. in Environmental Sciences

Kelsey Kraupa, B.S. in Human Development and Family Sciences

Andrew Kroes, B.S. in Computer Science (post-baccalaureate)

Nanette Kuich, M.S. in K-12 Science Education

Vijay Kumar, B.S. in Computer Science (post-baccalaureate)

Saie Kurakula, B.S. in Computer Science (post-baccalaureate)

Susan Kuretski, B.S. in Computer Science (post-baccalaureate)

Jonathan Lagrew, B.S. in Computer Science (post-baccalaureate)

John LaMar, B.S. in Economics

Erin Lamere, B.S. in Women, Gender and Sexuality Studies

Zachary Lang, B.S. in Computer Science (post-baccalaureate)

Ruth Lange, Ph.D. in Counseling

Amaya Lansing, B.A. in German

Aaron Larson, B.A. in Economics

Kerry Lauth, B.S. in Horticulture

Roberta Lavadour, B.S. in Liberal Studies

Corinne Lazo, B.S. in Psychology

Emily Lazur, Ed.M. in K-12 Education

Martha Le Tarte, B.S. in Anthropology

Ashley Leasure, B.S. in Agricultural Sciences

Dwight Ledet, B.A. in History

Rory Lee, Master of Natural Resources

Tara Lehrmann, B.S. in Natural Resources

Ana Lehrschall, B.A. in Anthropology

Manhing Lei, B.S. in Computer Science (post-baccalaureate)

Siara Leininger, B.S. in Computer Science (post-baccalaureate)

Anthony Leopold, B.S. in Economics

Amy Levinger, B.S. in Psychology

Charlotte Levy, B.S. in Fisheries and Wildlife Sciences

Conrad Lewin, B.S. in Computer Science (post-baccalaureate)

David Lewis, B.S. in Environmental Sciences

Chase Lewis, B.S. in Computer Science (post-baccalaureate)

Talisha Liles, B.S. in Human Development and Family Sciences

Elizabeth Linehan, B.A. in History

Chelsea Linge, B.S. in Economics

Rodney Linton, B.S. in Human Development and Family Sciences

Heather Listermann, B.S. in Agricultural Sciences

Lisa Liu, B.S. in Computer Science (post-baccalaureate)

Kyle Livermore, B.S. in Computer Science (post-baccalaureate)

Kari Livingston, B.S. in Environmental Sciences

Raymond Lo, B.S. in Computer Science (post-baccalaureate)

Yi Wei Lo, B.S. in Computer Science (post-baccalaureate)

Christopher Long, B.S. in Fisheries and Wildlife Sciences

Colleen Long, B.S. in Fisheries and Wildlife Sciences

Christopher Loomis, B.S. in Computer Science (post-baccalaureate)

Jason Loomis, B.S. in Computer Science (post-baccalaureate)

Adriana Lopez-Kincaid, B.A. in Anthropology

Daniel Loughlin, B.S. in Computer Science (post-baccalaureate)

Nicole Lundgren, B.S. in Liberal Studies

Thomas Luong, B.S. in Computer Science (post-baccalaureate)

Chelsie Luttrell, B.S. in Human Development and Family Sciences

Max MacEachern, B.S. in Computer Science (post-baccalaureate)

Bradley Mader, B.S. in Computer Science (post-baccalaureate)

William Maillard, B.S. in Computer Science (post-baccalaureate)

Motaz Mandili, B.A. in Political Science

Michael Manning, B.S. in Fisheries and Wildlife Sciences

Daniel Mansour, B.S. in Computer Science (post-baccalaureate)

Maileen Manuel, B.S. in Agricultural Sciences

Alexandria Marsh, B.S. in Computer Science (post-baccalaureate)

David Marsh, B.S. in Computer Science (post-baccalaureate)

Melissa Marshall, B.S. in Psychology

Katie Martens, B.S. in Human Development and Family Sciences

Megan Martin, B.S. in Agricultural Sciences

Nicholas Martin, B.S. in Computer Science (post-baccalaureate)

Jamie Martin, B.S. in Sociology

Christina Martiney, B.S. in Horticulture

Jade Martinez, Master of Natural Resources

David Martinez-Olague, B.S. in Computer Science (post-baccalaureate)

Daniel Marvin, PSM in Fisheries and Wildlife Administration

Lynn Mast, B.S. in Economics

Eric Matechak, B.S. in Fisheries and Wildlife Sciences

Thomas Mathew, B.S. in Computer Science (post-baccalaureate)

Erin Mathias, B.S. in Fisheries and Wildlife Sciences

Casie Mattox, B.S. in Fisheries and Wildlife Sciences

Matthew Mayberry, B.S. in Computer Science (post-baccalaureate)

Laura Mayo, B.S. in Fisheries and Wildlife Sciences

Keith Mc Kinley, B.S. in Computer Science (post-baccalaureate)

Joseph Mc Murrough, B.S. in Computer Science (post-baccalaureate)

Jason McAnally, B.S. in Computer Science (post-baccalaureate)

Amanda McCollister, B.S. in Human Development and Family Sciences

Jimmy McCray II, B.S. in Fisheries and Wildlife Sciences

William McCumstie, B.S. in Computer Science (post-baccalaureate)

Alexa McDaniel, B.S. in Horticulture

LeeAnn McDonald, B.S. in Fisheries and Wildlife Sciences

Marisa McDowell, B.S. in Women, Gender and Sexuality Studies

Ryan McGarrity, B.S. in Fisheries and Wildlife Sciences

Louise McGuire, B.S. in Computer Science (post-baccalaureate)

Brittney McInnis, B.S. in Computer Science (post-baccalaureate)

Christopher McLaughlin, B.S. in Computer Science (post-baccalaureate)

Kimberly McLeod, B.S. in Computer Science (post-baccalaureate)

Steven McNulty, MBA in Organizational Leadership

Donald Medders, B.S. in Natural Resources

Jessica Melone, B.S. in Liberal Studies

Ashley Menard, MHP in Radiation Health Physics

Jennifer Mendoza, B.S. in Computer Science (post-baccalaureate)

Minelle Merwin, B.S. in Psychology

Raymond Meyer, MHP in Radiation Health Physics

Zachary Meyer, B.A. in History

Teresa Middleton, Ed.M. in Adult and Higher Education

Elizabeth Milaitis, B.S. in Computer Science (post-baccalaureate)

Lauren Miller, B.S. in Computer Science (post-baccalaureate)

Jeanette Miller, B.A. in Sociology

James Mills, B.S. in Computer Science (post-baccalaureate)

Katie Mills, B.S. in Human Development and Family Sciences

Drew Miner, B.S. in Business Administration

Colleen Minor, B.S. in Computer Science (post-baccalaureate)

Jacob Mock, B.S. in Agricultural Sciences

Cody Moffat, B.S. in Natural Resources

Fahmy Mohammed, B.S. in Computer Science (post-baccalaureate)

Pavallan Mohan, B.S. in Computer Science (post-baccalaureate)

David Moon, B.S. in Computer Science (post-baccalaureate)

Marian Moore, Ph.D. in Community College Leadership

Terri Moore, B.S. in Anthropology

Brittany Moorer, B.S. in Environmental Sciences

Richard Moot, B.S. in Computer Science (post-baccalaureate)

Heidi Morton, Ph.D. in Counseling

Breanne Morton, B.S. in History

Alen Mosley, B.S. in Fisheries and Wildlife Sciences

Alex Mowery, B.A. in History

Christi Mozo, B.A. in Psychology

Jonathon Much, B.S. in Computer Science (post-baccalaureate)

Sean Mulholland, B.S. in Computer Science (post-baccalaureate)

Merri Muller, B.S. in Liberal Studies

Peter Murphy, B.S. in Computer Science (post-baccalaureate)

Josephine Muse, B.S. in Natural Resources

Grant Nakashima, B.S. in Computer Science (post-baccalaureate)

Robert Navarro, B.S. in Computer Science (post-baccalaureate)

Erin Neilson, B.S. in Business Administration

Cameron Nelson, B.S. in Economics

Ella Newell, B.S. in Psychology

Sarah Newport, B.S. in Computer Science (post-baccalaureate)

Ashley Newton, B.S. in Human Development and Family Sciences

Bryan Nguyen, B.S. in Computer Science (post-baccalaureate)

Trung-Duong Nguyen, B.S. in Computer Science (post-baccalaureate)

Jonathan Nicolosi, B.S. in Computer Science (post-baccalaureate)

Gregory Niemann, B.S. in Computer Science (post-baccalaureate)

Margarita Nilsen, Ed.M. in K-12 Education

Christopher Nolan, PSM in Fisheries and Wildlife Administration

Barbara Nolan, B.S. in Environmental Sciences

Krystal Norberg, B.A. in Anthropology

Mollie Norby, Ed.M. in K-12 Education

Jordan Norgaard, B.S. in Horticulture

Kimberly Norris-Kyles, B.A. in Sociology

Joel O Connell, B.S. in Natural Resources

Diana O Haver, B.S. in Computer Science (post-baccalaureate)

Daniel O'Farrell, B.S. in Computer Science (post-baccalaureate)

Kelsey O'Sullivan, B.S. in Sociology

Courtney Odom, B.A. in Liberal Studies

Babatunde Ogunsaju, B.S. in Computer Science (post-baccalaureate)

Yae Jin Oh, B.S. in Computer Science (post-baccalaureate)

Patrick OLarey, B.S. in Computer Science (post-baccalaureate)

Ismail Orabi, B.S. in Computer Science (post-baccalaureate)

Gabriel Orellana, B.S. in Computer Science (post-baccalaureate)

Juan Ortiz Melara, B.S. in Business Administration

Jared Osif, B.S. in Environmental Sciences

Robert Ottolia, B.S. in Computer Science (post-baccalaureate)

Tatiana Owens, B.S. in Psychology

Connor Pacala, B.S. in Computer Science (post-baccalaureate)

Rita Pagano, Master of Natural Resources

Susan Page, B.A. in Anthropology

Tyler Painton, B.S. in Sociology

Eugene Pak, B.S. in Computer Science (post-baccalaureate)

Jessica Palmer, Ed.M. in Adult and Higher Education

Matthew Palmer, B.S. in Computer Science (post-baccalaureate)

Laura Palmer, B.S. in Liberal Studies

Rosemary Palmiter, B.S. in Anthropology

Geoffrey Pard, B.S. in Computer Science (post-baccalaureate)

Kevin Pardew, B.S. in Computer Science (post-baccalaureate)

Justin Pareno, B.S. in Computer Science (post-baccalaureate)

Alex Park, MBA in Organizational Leadership

Brittney Parmeter, B.S. in Liberal Studies

Mikayla Paschall, B.S. in Human Development and Family Sciences

Himal Patel, B.S. in Computer Science (post-baccalaureate)

Joseph Paterson, B.S. in Agricultural Sciences

Christopher Patrick, B.S. in Economics

Jon Patterson, B.S. in Computer Science (post-baccalaureate)

Joanna Patton, B.S. in Natural Resources

Tanya Patzer, B.S. in Sociology

James Payne, B.S. in Psychology

Justin Peacock, B.S. in Economics

Sabrina Pearson, Master of Natural Resources

Rachel Penna, B.A. in Liberal Studies

Matthew Peppler, B.S. in Business Administration

Johanna Peragine, MBA in Organizational Leadership

Valene Peratrovich, B.S. in Human Development and Family Sciences

William Perlichek, B.S. in Computer Science (post-baccalaureate)

Natasha Peters, B.S. in Fisheries and Wildlife Sciences

Marinda Peters, Ph.D. in Counseling

Michael Peters, B.S. in Computer Science (post-baccalaureate)

Ryan Peters, B.S. in Computer Science (post-baccalaureate)

Nathan Petersen, MBA in Organizational Leadership

Peggy Petrovich-Knibbs, B.A. in Sociology

Samuel Pettinichi, B.S. in Computer Science (post-baccalaureate)

Kyle Pfeifer, Ed.M. in K-12 Education

Elizabeth Pharr, MHP in Radiation Health Physics

James Phillips, Master of Natural Resources

Brian Phillips, B.S. in Natural Resources

Rachael Philpott, B.S. in Computer Science (post-baccalaureate)

Evan Phipps, MBA in Organizational Leadership

Nathaniel Piche, B.S. in Computer Science (post-baccalaureate)

Angela Pickering, B.S. in Human Development and Family Sciences

Candis Pike, B.S. in Computer Science (post-baccalaureate)

Kiana Pinawin, B.S. in Psychology

James Pool, B.S. in Computer Science (post-baccalaureate)

Andrew Porter, B.S. in Environmental Sciences

Melissa Powell, B.S. in Political Science

Vladimir Predovic, B.S. in Computer Science (post-baccalaureate)

Thomas Prefontaine, B.S. in Computer Science (post-baccalaureate)

Mary Preston, B.S. in Human Development and Family Sciences

Matthew Pritchard, Master of Natural Resources

Chris Provencher, B.S. in Business Administration

Hillery Pullinger, B.A. in Sociology

Raeanne Pylant, B.S. in Human Development and Family Sciences

Jeanne Quillen, B.S. in Fisheries and Wildlife Sciences

Christina Quintero, B.S. in Sociology

Deya Ramsden, Master of Natural Resources

Samantha Randall, B.S. in Liberal Studies

Brian Rappa, B.S. in Computer Science (post-baccalaureate)

Joanna Raskauskas, B.A. in Women, Gender and Sexuality Studies

Beatrix Raubenheimer, B.S. in Environmental Sciences

Jane Reeder, Ph.D. in Community College Leadership

Cade Register, MHP in Radiation Health Physics

Bryan Resner, B.S. in Computer Science (post-baccalaureate)

Andrew Rice, B.S. in Computer Science (post-baccalaureate)

Tanna Richardson, B.S. in Computer Science (post-baccalaureate)

Trent Richardson, B.S. in Computer Science (post-baccalaureate)

Carissa Riehl, B.S. in Environmental Sciences

David Rigert, B.S. in Computer Science (post-baccalaureate)

Judy Riley, B.A. in Liberal Studies

Michelle Riley, B.S. in Human Development and Family Sciences

Jeffery Ring, Ph.D. in Community College Leadership

Kathleen Roberts, B.A. in Spanish

Cynthia Robinson, B.S. in Horticulture

Travis Robinson, B.S. in Computer Science (post-baccalaureate)

Alicia Robinson, B.A. in Anthropology

Alexandria Rochetto, B.S. in Human Development and Family Sciences

Tabatha Roderick, M.S. in K-12 Mathematics Education

Manuel Rodriguez, B.S. in Fisheries and Wildlife Sciences

Alham Rodriguez, Ph.D. in Counseling

Paul Rodriguez, B.S. in Economics

Margaret Rogers, B.S. in Agricultural Sciences

Alberto Roman, B.S. in Computer Science (post-baccalaureate)

Tabitha Romero, B.S. in Natural Resources

Jacob Root, B.S. in Agricultural Sciences

Amber Rose, B.S. in Human Development and Family Sciences

Erin Rosenbaum, B.S. in Computer Science (post-baccalaureate)

Mc Kenzie Ross, B.S. in Human Development and Family Sciences

Blake Rothschild, Master of Natural Resources

Susan Routes, M.Coun. in School Counseling

Kristin Roybal, B.S. in Liberal Studies

Joel Rozga, B.S. in Natural Resources

Graciano Rubio, B.S. in Economics

Brian Rudkin, B.S. in Environmental Economics and Policy

Ryan Ruiz, B.S. in Computer Science (post-baccalaureate)

Leslie Rund, B.S. in Human Development and Family Sciences

Caleigh Runge-Hottman, B.S. in Computer Science (post-baccalaureate)

Sheila Rygwelski, B.S. in Fisheries and Wildlife Sciences

Kelsey Ryneski, B.A. in Anthropology

Dusty Saker, B.S. in Computer Science (post-baccalaureate)

Thomas Salata, B.S. in Computer Science (post-baccalaureate)

Alex Samuel, B.S. in Computer Science (post-baccalaureate)

Marshall Sanborn, B.S. in Computer Science (post-baccalaureate)

Stephanie Sanchez, B.S. in Human Development and Family Sciences

Irving Sanchez Gaona, B.A. in Economics

Casey Sanders, B.S. in Computer Science (post-baccalaureate)

Jackson Santee, B.S. in Economics

Sarah Santoro, B.S. in Human Development and Family Sciences

Maria Sar, MBA in Organizational Leadership

Charles Sasaki-Skopp, B.S. in Liberal Studies

Jeffrey Schachtsick, B.S. in Computer Science (post-baccalaureate)

Lisa Scheibner, B.S. in Computer Science (post-baccalaureate)

Maria Schell, MBA in Organizational Leadership

Brian Schmid, B.S. in Environmental Sciences

Cassandra Schmidt, B.S. in Psychology

Kaci Schmitt, M.Coun. in School Counseling

Dane Schoonover, B.S. in Computer Science (post-baccalaureate)

Allison Schubert, B.S. in Environmental Sciences

Tanessa Schulte, Master of Natural Resources

Jeffery Schultz, B.S. in Natural Resources

Noah Schultz, B.S. in Human Development and Family Sciences/Sustainability

Kimberly Scott, Ed.M. in Adult and Higher Education

Marty Scott, B.S. in Sociology

Aaron Sealy, B.S. in Computer Science (post-baccalaureate)

Laura Seaton, B.S. in Political Science

Tricia Sebald, B.S. in Economics

Calista Sedlemyer, B.S. in Natural Resources

Cheryl See, B.S. in Computer Science (post-baccalaureate)

Shawn Seibert, B.S. in Computer Science (post-baccalaureate)

Bryan Serif, B.S. in Computer Science (post-baccalaureate)

Sarah Shadinger, B.S. in Human Development and Family Sciences

Ashley Shamblin, B.S. in Psychology

Corvus Sheperd, B.S. in Economics

Tommy Sheridan, PSM in Fisheries and Wildlife Administration

Matthew Shirley, B.S. in Environmental Sciences

Kimberly Sickles, B.S. in Human Development and Family Sciences

Teage Silbert, B.S. in Computer Science (post-baccalaureate)

Alexandre Silva, B.S. in Computer Science (post-baccalaureate)

Elizabeth Lili Simpson, Master of Natural Resources

Baljot Singh, B.S. in Computer Science (post-baccalaureate)

Amanda Skinner, B.S. in Human Development and Family Sciences

Whitney Sligar, B.S. in Agricultural Sciences

Shaun Sluman, B.S. in Computer Science (post-baccalaureate)

Tiffany Smalley, B.S. in Computer Science (post-baccalaureate)

Miranda Smith, B.S. in Agricultural Sciences

Paula Smith, B.S. in Agricultural Sciences

Caitlin Smith, B.S. in Environmental Economics and Policy

Joy Smith, M.S. in K-12 Mathematics Education

Bridgette Smith, B.S. in Computer Science (post-baccalaureate)

Grant Smith, B.S. in Computer Science (post-baccalaureate)

Joel Smith, B.S. in Computer Science (post-baccalaureate)

Stephen Smith, B.S. in Computer Science (post-baccalaureate)

Heidi Smith, B.S. in Natural Resources

Micah Smith, B.A. in Anthropology

Cheryl Smith, B.A. in Women, Gender and Sexuality Studies

Joseph Snaza, B.S. in Fisheries and Wildlife Sciences

Emily Snyder, B.S. in Computer Science (post-baccalaureate)

Samuel Snyder, B.S. in Computer Science (post-baccalaureate)

Amanda Snyder, B.S. in Human Development and Family Sciences

David Sobota, B.S. in Computer Science (post-baccalaureate)

Amanda Solis, Ed.M. in K-12 Education

Juan Solis, B.S. in Computer Science (post-baccalaureate)

Jacqueline Solomon, B.S. in Human Development and Family Sciences

Vicky Solomon, B.S. in Human Development and Family Sciences

Wesly Southard, B.S. in Economics

McKenzie Southard, B.S. in Human Development and Family Sciences

Gregory Spadaccini, B.S. in Environmental Sciences

Jennifer Sparkman, B.S. in Sociology

Jessica Spokoyny, B.S. in Computer Science (post-baccalaureate)

James Spolsdoff, B.S. in Computer Science (post-baccalaureate)

Chelsea Spradley, B.S. in Psychology

Jeffrey Stadeli, MBA in Organizational Leadership

Edward Stadtmueller, B.S. in Fisheries and Wildlife Sciences

Samantha Stahl, B.S. in Fisheries and Wildlife Sciences

Rose Starkey, B.S. in Human Development and Family Sciences

Nykia Steger, B.S. in Anthropology

Brett Stephenson, B.S. in Computer Science (post-baccalaureate)

Courtney Stimpson, B.S. in Human Development and Family Sciences

Robert Stine, B.S. in Computer Science (post-baccalaureate)

Chelsea Stiteler, B.A. in Political Science

Daniel Stofka, B.S. in Fisheries and Wildlife Sciences

Lindsay Stoller, B.S. in Computer Science (post-baccalaureate)

Savannah Storms, B.A. in Women, Gender and Sexuality Studies

Michael Stramel, B.S. in Computer Science (post-baccalaureate)

Jennifer Strohman, B.S. in Human Development and Family Sciences

Bobbie Stryffeler, B.S. in Natural Resources

Marshall Stymer, B.S. in Agricultural Sciences

Emily Surratt, B.S. in Psychology

George Sustare, B.S. in Computer Science (post-baccalaureate)

Emilie Svingen, B.S. in Human Development and Family Sciences

Kendra Swafford, B.S. in Computer Science (post-baccalaureate)

Brandon Swanson, B.S. in Computer Science (post-baccalaureate)

Shawn Swartz, B.S. in Natural Resources

Whitney Sweeney, B.A. in German

Joseph Sylvester, B.A. in Political Science

Kalli Tabolt, B.S. in Agricultural Sciences

Lydia Tai, MHP in Radiation Health Physics

Amanda Tait, B.S. in Computer Science (post-baccalaureate)

Kerwin Talbot, Master of Natural Resources

Gina Talbot, B.S. in Anthropology

Emily Tamblyn, B.S. in Economics

Matthew Tanaka, B.S. in Business Administration

Angela Tang, Ph.D. in Counseling

Rhianna Taniguchi, B.S. in Psychology

Michael Tarantino, B.S. in Computer Science (post-baccalaureate)

Dennis Tat, B.S. in Computer Science (post-baccalaureate)

Ian Taylor, B.S. in Computer Science (post-baccalaureate)

Shaloma Taylor, B.S. in Human Development and Family Sciences

Kelly Tedeschi, M.Coun. in School Counseling

Joshua Tefft, B.S. in Fisheries and Wildlife Sciences

Joseph Teibel, MBA in Organizational Leadership

Shiloah Teo, B.S. in Liberal Studies

Joshua Tepahtiani, B.S. in Human Development and Family Sciences

John Teuber, B.S. in Computer Science (post-baccalaureate)

Lindsay Thain, B.S. in Liberal Studies

Ashley Thatcher, B.S. in Fisheries and Wildlife Sciences

William Thomas, B.S. in Computer Science (post-baccalaureate)

Griffin Thomas, B.S. in Sociology

Kayla Thompson, Ed.M. in Adult and Higher Education

Grace Thompson, B.S. in Computer Science (post-baccalaureate)

Michael Thompson, B.S. in Economics

Alexandra Thompson, B.A. in Political Science

Kendra Thompson, B.S. in Human Development and Family Sciences

Jesse Thoren, B.S. in Computer Science (post-baccalaureate)

Karen Thrasher, B.S. in Computer Science (post-baccalaureate)

Robert Thyberg, B.S. in Computer Science (post-baccalaureate)

Grace Tillotson, B.S. in Natural Resources

Joy Timm, B.S. in Human Development and Family Sciences

Linda Tindall, B.A. in Anthropology

Evelyn Tipton, B.S. in Economics

Tamara Toles, B.S. in Psychology

Kathyleen Tomlin, Ph.D. in Counseling

Vance Tong, B.S. in Political Science

Carol Toro, B.S. in Computer Science (post-baccalaureate)

Maria Torres Andrade, B.S. in Human Development and Family Sciences

Minh Dat Tran, B.S. in Computer Science (post-baccalaureate)

Christina Travis, B.S. in Fisheries and Wildlife Sciences

Savannah Trehus, B.S. in Anthropology

Kristina Trevino, Master of Natural Resources

Runa Trinh, B.S. in Computer Science (post-baccalaureate)

Ving Trung, B.S. in Computer Science (post-baccalaureate)

Shinji Tsutada, B.S. in Computer Science (post-baccalaureate)

Benjamin Tullis, B.S. in Computer Science (post-baccalaureate)

Eugene Turgil, B.S. in Computer Science (post-baccalaureate)

Garrett Turner, Master of Natural Resources

Michaila Turner, B.S. in Human Development and Family Sciences

Emanuela Tvrtkovic, B.S. in Psychology

Erin Tyack, B.S. in History

Jessica Umsted, B.S. in Human Development and Family Sciences

Jonathon Unger, B.S. in Economics

Manuel Valbuena, B.A. in Economics

Nikolai Valentine, B.A. in Liberal Studies

Jessica Valentino, B.S. in Business Administration

Farbod Valinia, B.S. in Political Science

Jami Van Alstine, B.A. in Anthropology

Kevin Van Leeuwen, B.S. in Horticulture

Christiano Vannelli, B.S. in Computer Science (post-baccalaureate)

Karla Vega, B.S. in Natural Resources

Eric Vela, MBA in Organizational Leadership

Joseph Vidal, B.S. in Computer Science (post-baccalaureate)

Phuc Vo, B.S. in Computer Science (post-baccalaureate)

Christa Voepel, B.S. in Environmental Sciences

Niza Volair, B.S. in Computer Science (post-baccalaureate)

Kayla Vondy, B.S. in Computer Science (post-baccalaureate)

Stacie Voogd, B.S. in Human Development and Family Sciences

Michael Vosburgh, B.S. in Fisheries and Wildlife Sciences

Linh Vu, B.S. in Computer Science (post-baccalaureate)

Shannin Wachholz, Master of Natural Resources

Kristy Walker, B.S. in Human Development and Family Sciences

Erin Wallace, Ed.M. in K-12 Education

Matthew Walz, B.S. in Computer Science (post-baccalaureate)

Jessica Warfield, M.Coun. in School Counseling

John Watts, B.S. in Computer Science (post-baccalaureate)

Barbara Weber, B.A. in Liberal Studies

Cody Weeks, B.A. in History

Majken Weggersen, B.S. in Psychology

Marta Wegner, B.S. in Computer Science (post-baccalaureate)

Rachel Weissman-Hohler, B.S. in Computer Science (post-baccalaureate)

Austin Welborn, B.S. in Computer Science (post-baccalaureate)

Miranda Weldon, B.S. in Computer Science (post-baccalaureate)

Sarah Wells, B.S. in Human Development and Family Sciences

Cassidy Wertz, B.S. in Business Administration

Kathleen White, B.S. in Fisheries and Wildlife Sciences

Aaron White, B.S. in Environmental Sciences

Gregory White, B.S. in Computer Science (post-baccalaureate)

Jordan White, B.S. in Computer Science (post-baccalaureate)

Camille White, B.S. in Economics

Cherie White, B.S. in Sociology

Shantel Whitfield, B.S. in Psychology

Rochelle Wickwire, B.S. in Agricultural Sciences

Summer Widner, MHP in Radiation Health Physics

MeLissa Wientjes, B.S. in Agricultural Sciences

Evan Wilcox, B.S. in Liberal Studies

Samuel Wilkerson, M.Coun. in School Counseling

Amanda Wilkinson, B.S. in Fisheries and Wildlife Sciences

Ceely Will, B.S. in Horticulture

Melissa Will, B.S. in Human Development and Family Sciences

Micheal Willard, B.S. in Computer Science (post-baccalaureate)

Christine Willey, Ed.M. in K-12 Education

Nathan Williams, B.S. in Environmental Sciences

MaryJean Williams, Ph.D. in Community College Leadership

Timothy Williams, B.S. in Computer Science (post-baccalaureate)

Kathleen Williams, B.S. in Anthropology

Mary Williams, B.S. in Anthropology

Stacey Williams, B.S. in Psychology

Alia Williams, B.S. in Human Development and Family Sciences

Robyn Williams, B.S. in Human Development and Family Sciences

Andrew Williamson, B.S. in Psychology

Bridgette Willis, Ed.M. in Adult and Higher Education

Karen Willis, Ed.M. in Adult and Higher Education

Brooke Willow, B.A. in Sociology

Casie Wilson, B.S. in Anthropology

Heather Wing, B.S. in Women, Gender and Sexuality Studies

Scott Winograd, Master of Natural Resources

Hailey Winship, B.S. in Human Development and Family Sciences

Michael Wintch, B.S. in Natural Resources

Amber Winterbourne, Master of Natural Resources

TraciMarie Winters, B.S. in Human Development and Family Sciences

James Wong, B.S. in Computer Science (post-baccalaureate)

Brianna Wright, B.S. in Fisheries and Wildlife Sciences

Christopher Wuestner, B.S. in Computer Science (post-baccalaureate)

Emma Yaffe, B.S. in Computer Science (post-baccalaureate)

Jason Yang, M.S. in K-12 Mathematics Education

Bethany Yano, B.S. in Liberal Studies

Kristen Yarbrough, B.S. in Human Development and Family Sciences

Kate Yates, PSM in Fisheries and Wildlife Administration

Lisa Yngsdal, B.S. in Fisheries and Wildlife Sciences

Antonina York, B.S. in Computer Science (post-baccalaureate)

Tyler York, B.A. in German

Min Yu, B.S. in Computer Science (post-baccalaureate)

Jaden Yuros, B.S. in Computer Science (post-baccalaureate)

Anna Zachariah, M.S. in K-12 Mathematics Education

Marco Zamora, B.S. in Computer Science (post-baccalaureate)

Lydia Zaslow, B.A. in Women, Gender and Sexuality Studies

Nicole Zayas, MHP in Radiation Health Physics

Daniella Zeh, B.S. in Human Development and Family Sciences

Josh Zessin, B.A. in Sociology

Sonya Zimina, B.S. in Psychology

Paul Zotz, B.S. in Computer Science (post-baccalaureate)

Janelle Zukowski, B.A. in Psychology

Login